نتایج جستجو برای عبارت :

دشت کالپوش ؛ دشت شقایق و آفتابگردان

بهار فصل رویش گل‌های رنگارنگ و سرسبزی دشت‌هاست و جان گرفتن طبیعت در اردیبهشت ماه جلوه دیگری دارد. دشت کالپوش شهرستان شاهرود هم از آن دشت‌هایی است که در بهار زیبایی خیره کننده‌ای دارد. هر ساله از اواسط اردیبهشت تا اوایل خرداد، جلوه آتشین شقایق‌های سرخ در سرتاسر دشت گسترده شده و تا چشم کار می‌کند شقایق روییده است. این دشت که در حد فاصل میان شهرستان شاهرود و گنبد کاووس واقع شده است، همه ساله دوستداران طبیعت را به دیدن جلوه‌ای از بهشت دعوت
آیا تخم آفتابگردان برای سلامتی مناسب است؟ 

دانه های آفتابگردان در میادین دنباله دار ، نان های چند دانه ای و میله های غذایی و همچنین برای میان وعده مستقیم از کیسه محبوب هستند.
آنها سرشار از چربی های سالم ، ترکیبات گیاهی مفید و چندین ویتامین و مواد معدنی هستند.
این مواد مغذی ممکن است در کاهش خطر ابتلا به مشکلات سلامتی مشترک از جمله بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 نقش داشته باشند.
در اینجا همه چیزهایی را که باید در مورد بذور آفتابگردان از جمله تغ
یه بار نوشته بودم می‌شه همه چیز بدون این‌که من بخوام، درست شه؟ من امیدم رو به اومدن آفتابگردان‌ها بسته بودم، به فصلی که ممکن بود گیلزاد بیاد خونه‌مون، به روزی که فکر می‌کردم بالاخره یه کاریش می‌کنم و درست می‌شه. اما الان بدون این‌که من بخوام درست شده؛ در حالی که یه گوشه جهان نشسته بودم، مشغول دنیای خودم. امروز یه راه دیگه شروع می‌شه؛ نمی‌دونم چقدر درسته ولی احساس می‌کنم مثل نیم ساعت اول یه فیلم دو ساعته‌ست که دارم دقیقه‌های بعدیش رو
مرکز خرید تخمه آفتابگردان در تهران بسیار زیاد است و به دلیل لذیذ بودن و تنوع این محصول بازار پر رونقی دارد. از بازار تهران می توانیم به عنوان اصلی ترین مرکز خرید تخمه آفتابگردان نام ببریم. گروه برنا نیز با قرار دادن پایگاه خود در مرکز بازار آمادگی تامین انواع آجیل و خشکبار به خصوص انواع تخمه آفتابگردان با قیمت و کیفیت مناسب ،برای مشتریان عزیز خود دارد.
کاربران گرامی نیز می توانند از طریق سایت سیمیشکا و به صورت آنلاین اقدام به تهیه انواع تخم
آیا روغن آفتابگردان برای پوست مفید است؟

روغن آفتابگردان حاوی چندین ترکیب است که فوایدی برای پوست دارد. آنها شامل موارد زیر هستند:
روغن آفتابگردان یک روغن حامل غیر comedogenic است که بسیار جاذب است و منافذ مسدود نخواهد شد. برای اکثر افراد غیر تحریک کننده است و می تواند در انواع پوست از جمله خشکی ، طبیعی ، روغنی و مستعد آکنه استفاده شود.
آنتی اکسیدان هاویتامین E یک آنتی اکسیدان است که می تواند به محافظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد و در براب
خواص روغن آفتابگردان برای پوست !

غیر comedogenic
آنتی اکسیدان ها
محافظ
التیام زخم
چگونه
اشکالاتی
منابع نفتی
روغن آفتابگردان حاوی چندین ترکیب است که فوایدی برای پوست دارد. آنها شامل موارد زیر هستند:
اسید اولئیکویتامین Eکنجداسید لینولئیکغیر comedogenicروغن آفتابگردان یک روغن حامل غیر comedogenic است که بسیار جاذب است و منافذ مسدود نخواهد شد. برای اکثر افراد غیر تحریک کننده است و می تواند در انواع پوست از جمله خشکی ، طبیعی ، روغنی و مستعد آکنه استفاده شود.
دوست دارم آفتابگردان باشم، به سمتت بیایم، آغوشت را برایم بگشایی، مرا سخت به آغوش بگیری، دوست دارم در آغوشت غرق شوم، با تو یکی شوم، آخر تو تمامِ جهانِ منی، تو نهایتِ عشقی، تو برای قلبم حکمِ آفتابی، آفتاب‌ِ قلبم، تو را بسیار دوست میدارم... خدای من، خدای آفتابگردان. 
1-دانشمندان دریافته‌اند، در گل آفتابگردان رشد دانه‌ها از مرکز به سمت بیرون بر اساس الگوی دنباله اعداد فیبوناچی صورت می‌گیرد. طبق تحقیقات انجام شده، نسبت قطر هر مارپیچ به مارپیچ بعدی 618/1 است. این الگو علاوه بر آفتابگردان در بسیاری از برگ‌ها، گلبرگ‌ها و دانه‌ها نیز دیده می‌شود. دانشمندان می‌گویند، علت تبعیت آفتابگردان و دیگر گیاهان از این الگو کارایی آن است. به عبارت دیگر، اگر اندازه زاویه هر دانه با دانه دیگر یک عدد گنگ یا ناگویا باشد د
خرید تخمه آفتابگردان و مصرف یک مشت از آن به دلیل اهمیت این خوراکی و داشتن مقدار فراوانی فسفر، روی، آهن، پتاسیم، فولات و ویتامین B5 برای مصرف روزانه توصیه می شود. تخمه های آفتابگردان، دارای اسیدهای چرب اشباع نشده چند باندی بوده و همانند ماهی،حاوی امگا۳ هستند و مصرف به اندازه تخمه می تواند بر روی سلامت قلب و عروق تاثیر مثبت داشته باشد.
علاوه بر این شما با مصرف تخمه می توانید ویتامین E روزانه خود را تامین کنید. میزان آهن موجود در تخمه آفتابگردان
مشاور پرورش شترمرغ

کنجاله آفتابگردانآفتابگردان یکی دیگر از موادی است که برای تأمین پروتئین جیره از آن استفاده می کنیم . میزان انرژی آن 1900 و پروتئین آن از 28 تا 40 % متغییر می باشد . میزان لیزین آن پایین و ترئونین آن قابلیت هضم بسیار کمی دارد. این ماده دارای مقدار زیادی پکتین (محدودکننده )، گزیلان و آرابینوزایلان است و در مواقع مصرف حتماً باید یک مولتی آنزیم حاوی پکتیناز به آن اضافه شود.بدون آنزیم می توان مقدارکمی ازآن را در جیره جایگزین سویا ن
روغن ماهی
به خاطر مزایای زیادی که برای سلامتی انسان دارد مشهور و شناخته شده است
اما پژوهش های جدید نشان می دهد که مصرف طولانی مدت روغن ماهی یا روغن
آفتابگردان ممکن است خطر کبد چرب را بعدها در زندگی افراد افزایش دهد.
با مطالعه ای که بر روی موش ها انجام شد، محققان دریافتند که مصرف طولانی مدت روغن آفتابگردان
یا روغن ماهی می تواند کبد را به گونه ای تغییر دهد که در مقابل
استئاتوهپاتیت غیرالکلی (NASH) آسیب پذیر باشد. استئاتوهپاتیت غیرالکلی یک
نوع
گیاه آفتابگردان و مزارع آن همیشه جلوه‌ای از زیبایی و طراوت است و به خودی خود می‌تواند باعث شادابی انسان شود اما آنچه که اثرات آن را بر روی زندگی انسان‌ها بیش از یک مزرعه گل می‌کند، استفاده از دانه‌های آن به عنوان تخمه آفتابگردان است. آفتابگردان گیاهی عاشق آفتاب و بومی امریکای جنوبی است.
بیش از ۵۰ نوع آفتابگردان در سراسر دنیا وجود دارد. آفتابگردان به واسطه داشتن دانه‌های پر از خاصیت در میان ده گیاه مفید و سرشار از منابع مغذی برای انسان قر

خوردن تخمه آفتابگردان این دانه خوش طعم و پرخاصیت بین ما ایرانی‌ها بسیار متداول است.تخمه آفتابگردان از دانه های مغذی و محبوب در سراسر جهان و در حقیقت میوه گل آفتابگردان است .
از جمله خواص تخمه آفتابگردان می توان به کاهش کلسترول و فشار خون بالا، آلزایمر، سلامت قلب، درمان افسردگی و کاهش استرس، احتقان سینه و درمان یبوستاشاره کرد. تخمه آفتابگردان برای بدنسازی، لاغری، بارداری و باروری ونیز سلامتی کودکان مفید است.
به گزارش مجله پیام دلتا؛ د
خانه‌‌ی روستایی در لهستاندور از آدم‌های آشنا، دور از شلوغی دنیای مدرن، دور از تکنولوژیخانه‌ای با شیروانی قرمز، روی تپه‌ای بلند در میان آفتابگردان‌ها، مزرعه‌ای کوچک برای خودمنزدیک به ابرهای جیب و جادویی لهستان
بخوانم، بنویسم، ترجمه کنم، بکارم، نقاشی کنم، غرق در موسیقی و سکوت
خوبم:
خوبم؛
شبیه فانوس کنج انباری
که دل پری از لامپ ها دارد
خوبم، 
شبیه گلدان کنار پنجره
که با حسرت
گل های آفتابگردان مزرعه را می نگرد
خوبم؛ 
شبیه قایق خسته
در خشکی 
که می داند دیگر به آب نمی افتد
خوبم؛
شبیه نوار کاستی
که سال هاست آواز عشق اش
در پس خاطره ها جا مانده
خوبم...
تو چطوره؟!
سعید فلاحی (زانا کوردستانی)
در اعماق چمنزار، زیر درختِ بید
رختخوابی از چمن، بالشی لطیف و سبز
سرت را بگذار و چشمان خواب آلودت را ببند
وقتی دوباره چشمانت باز شدند، خورشید طلوع خواهد کرد
اینجا امن است، اینجا گرم است
اینجا گل های آفتابگردان محافظ تو خواهند بود
اینجا رویاها شیرینند و فردا آن ها را به واقعیت تبدیل می کند
اینجا جاییست که من تو را دوست دارم
«مسابقات عطش»
_ دست‌ها، انگشت‌ها، گوش‌ها و پاهای سرد_   اسهالی که بیش از یک هفته طول می‌کشد؛_ یبوست_تب خفیف_ حساسیت به نور خورشید_ریزش مو_  خشکی چشم_ زرد شدن پوست_ دردهای مفصلی
بهترین غذاها برای تقویت سیستم ایمنی:
_ تخمه آفتابگردان_مرکبات سرشار از ویتامین C_ کلم بروکلی _ زنجبیل _ هویج_ بادام_ سیر_ اسفناج_ چای سبز _کفیر_ فلفل دلمه قرمز و فلفل تند_ میگو_ شکلات تلخ_ آووکادو_ کیوی_ انبه _ زردچوبه_ سوپ مرغ_ ماهی‌های چرب_ صدف خوراکی_ سرکه سیب _ جینسینگ_ آب لیمو_ تخم کت
 شعر درباره گل ها
خانه‌ی دوست کجاست؟ در فلق بود که پرسید سوار.‏
آسمان مکثی کرد.‏
رهگذر شاخه‌ی نوری که به لب داشت به تاریکی شن‌ها بخشید
و به انگشت نشان داد سپیداری و گفت:‏
‏« نرسیده به درخت،
کوچه‌باغی است که از خواب خدا سبزتر است
و در آن عشق به اندازه‌ی پرهای صداقت آبی است.‏
می‌روی تا ته آن کوچه که از پشت بلوغ ، سر به در می‌آرد،
پس به سمت گل تنهایی می‌پیچی،
دو قدم مانده به گل،
پای فواره‌ی جاوید اساطیر زمین می‌ مانی ‏
و ترا ترسی شفاف فرا م
باران می بارید
پدربزرگ
آفتابگردان ها را
زیر خاک خیس خورده باغچه
قرنطینه کرد
و به خواب رفت
(پدر بزرگ خسته بود)
آفتابگردان ها از قرنطینه فرار کردند
آفتاب می تابید
عمر پدربزرگ به قد آفتابگردان ها نرسید
باران می بارید
پدربزرگ را
زیر خاک خیس خورده قرنطینه کردند
آفتابگردان ها
روی قبر پدربزرگ تکثیر شدند
شامپو ولوم سونیا
فرمول منحصر به فرد این محصول، حجمی کامل و درخششی بی نظیر به موهای شما می دهد و به شما این امکان را می دهد تا موهایتان متعادل و در کنترل شما باشند. دو عنصر اصلی این شامپو، آلوئه ورا و رویال ژلی است که موهایتان را پر پشت تر و ضخیم تر می کنند. شامپو حجم دهنده سونیا بدون هیچ ماده تقویتی اضافه شده، سلامت و درخشندگی موهایتان را افزایش می دهد. این محصول برای موهای رنگ شده کاملا مناسب است.

آلوئه ورا به مرطوب کردن و حفظ پی هاشِ پوست سر
جهان را به شاعران بسپارید
دیوارها فرو می‌ریزند و
مرزها رنگ می‌بازند
درختان به خیابان می‌آیند
در صف اتوبوس به شکوفه می‌نشینند
و پرندگان سوار می‌شوند
و به همه‌ی همشهریان
تخمه‌ی آفتابگردان تعارف می‌کنند.
| محمدرضا عبدالملکیان |
جشن فارغ‌التحصیلی می‌تواند یکی از قشنگ ترین مراسم‌های تحصیلی باشد به همراه احساسات خوشایند زیاد؛ من هم همین را تصور می‌کردم اما هر روزی که به تاریخ موعود نزدیک می‌شوم، حجم اعصاب خوردی و احساسات بدم شدیدتر می‌شود.
جشن فارغ‌التحصیلی را دوست ندارم چون هم کلاسی‌ها با رفتارهای رئیس‌مابانه احساس بدی به من منتقل می‌کنند و احساس ناراحتی می‌کنم.
جشن فارغ‌التحصیلی را دوست ندارم چون با رویاهایم خیلی متفاوت است، همراهی نیست تا کنارم باشد و م
پخت نان در خانه لذت خاصی دارد و کار سختی نیست. نان زیره و سیاه‌دانه هم از نان‌هایی است که ترد و خوش‌مزه است و آسان تهیه می‌شود.
نان زیره و سیاه‌دانه به دلیل داشتن زیره و سیاه‌دانه، علاوه بر طعم متفاوت، دارای ارزش غذایی و درمانی هم است. زیره و سیاه‌دانه از ادویه‌هایی هستند که در خاورمیانه در انواع غذا‌ها استفاده شده و پرطرفدارند. این نان را به‌راحتی می‌توان آماده  و با غذا‌ یا به‌تنهایی میل کرد.
زیرۀ موجود در این نان خواص بسیاری دارد و
وَنسان وَن گوگ یا فینسِنت ویلم فان خوخ   (زادهٔ ۳۰ مارس ۱۸۵۳ - درگذشتهٔ ۲۹ ژوئیهٔ ۱۸۹۰) یک نقاش پسادریافتگر هلندی بود، که کارش تأثیر گسترده‌ای بر هنر قرن بیستم داشت. کار او شامل پرتره‌ها، خودنگاره‌ها، مناظر، طبیعت بی‌جان، سروها، مزارع گندم و گل‌های آفتاب‌گردان است. او از کودکی به نقاشی علاقه داشت ولی تا اواخر دههٔ
دوم زندگی‌اش نقاشی نکرد. او بسیاری از کارهای شناخته‌شده‌اش را در دو سال
آخر زندگی‌اش تکمیل کرد. وی در یک دهه بیش از۲٬۱۰۰
ایرانیان، شیرینی ها را معمولا در دو دسته اصلی خشک و تر دسته بندی کرده و به نوعی از شیرینی که در آن از خامه استفاده نشده باشد و بتوان آن را در خارج از یخچال نگهداری کرد، شیرینی خشک می گویند.
معروف ترین شیرینی های خشک شامل شیرینی زبان، کشمشی، دانمارکی، مربایی، گردویی و شیرینی نخودچی هستند. انواع شیرینی خشک به طور گسترده در اعیاد، جشن ها و مهمانی ها برای پذیرایی استفاده می شوند.
آیا شما هم تا به حال فکر کرده اید که شیرینی های عید نوروز را خودتان
خلاصه ای از کتاب "یخی که عاشق خورشید شد" اثر رضا موزونی :

زمستان تمام شده و بهار آمده بود !تکه یخ کنار سنگ بزرگ جای خوبی برای خواب داشت از میان شاخه های درخت نوری را دید با خوشحالی به خورشید نگاه کرد و با صدای بلند گفت:سلام خورشیدمن تا الان دوستی نداشته ام با من دوست می شوی? خورشید گفت:سلام اما....یخ با نگرانی گفت: اما چی?! خورشید گفت: "تو نباید به من نگاه کنی !باور کن من دوست خوبی برای تو نیستم .....اگر من باشم تو نیستی ! می میری می فهمی ؟!یخ گفت: چ
طرز تهیه پیراشکی سیب خوش طعم 
پیراشکی اگر با طعم سیب باشد حتما پرطرفدار خواهد بود و برای دورهمی ها گزینه اول برای پذیرایی می باشد.پس شما هم حتما آن را امتحان کنید. 
مواد لازم جهت تهیه پیراشکی سیب :
1. آرد معمولی : 100 گرم2. نمک : به میزان لازم3. پودر دارچین : نصف قاشق چای خوری4. آب گرم : 175 میلی لیتر5. روغن نباتی : 4 قاشق چای خوری6. سفیده تخم مرغ : 2 عدد7. سیب , پوست کنده : 2 عدد8. روغن نباتی یا روغن آفتابگردان جهت سرخ نمودن : مقداری9. شکر دانه ریز جهت تزیین : مقد
آخرین جزییات بازار اقلام اساسی در ایام پایانی سال/ آیا قیمت گوشت، مرغ و آجیل کاهش می‌‌یابد؟آخرین بررسی‌ها از سطح بازار عمده فروشی‌های مولوی نشان می‌دهد که قیمت هر کیلو برنج ایرانی ۱۳ تا ۲۰ هزار، برنج پاکستانی ۸ تا ۱۱ هزار، برنج هندی ۸ تا ۸ هزار و ۵۰۰، شکر ۳ هزار و ۸۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰، قند ۵ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰، لیموعمانی ۶۰ هزار، نخود ۱۰ تا ۱۲ هزار، لوبیا قرمز ۱۳ تا ۱۵ هزار، لوبیا چیتی ۱۲ تا ۱۵ هزار، عدس ۸ تا ۱۰ هزار، لپه ۱۰ تا ۱۳ هزار، رب گو
برای حفظ سلامتی بدن و نیز برای رسیدن به تناسب اندام، رعایت یک رژیم غذایی مناسب، ضرورت دارد و استفاده از میان وعده‌های سالم نیز بخشی از آن است....

پاپ کورن

1- شش پیمانه پاپ‌کورن مایکروویو شده
اگر می‌خواهید یک میان ‌وعده زیاد ولی کم کالری بخورید،‌ استفاده از پاپ‌کورن، ‌پیشنهاد خوبی است.
همچنین این میان وعده دارای مقدار زیادی فیبر است که می‌تواند شما را تا مدت زیادی سیر نگه دارد.

چربی اشباع شده: 0/5 گرم
سدیم: 220 میلی‌گرم
کلسترول: ‌0 میلی‌
باید در نظر داشته باشید که در خورد و خوراک عروس هلندی ها یکسری باید ها و نباید ها وجود دارد و برای آنها باید رژیم غذایی مناسبی انتخاب کرد.
 چگونه یک رژیم مناسب داشته باشند؟مهم ترین غذای عروس هلندی ها ارزن و تخم کتان است به صورتی که (۷۰درصد ارزن و۳۰درصد تخم کتان).همچنین میتوانید از تخم آفتابگردان،شاهدانه،سیاه دانه،کنجد و سویا نیز استفاده کرد .ولی به خاطر داشته باشید زمانی که به ۶ماهگی رسید میتوانید از سیاه دانه و شاهدانه استفاده کنید سعی کنی
تابستان سال قبل بود که شروع شد و بعد هم به چشم بر هم زدنی، یک سال گذشت و تمام! ولی در طول این یک سال، چیزهای زیادی یادم داد: این که دنیا بزرگ‌تر از چیزی است که تا آن زمان فکر کرده‌ام، این که ادبیات وسیع‌تر از چیزی است که تا آن موقع پنداشته‌ام، این که در میان دیگران که هستم و می‌خواهم که باشم.
روزی که تمام شد، با خودم فکر کردم چه چیزی عایدم شده؟ و خوب که فکر کردم دیدم خودم را بهتر شناخته‌ام، و دنیایم را. دیدم دوستان خوبی یافته‌ام و راهم روشن‌ت
12 آمار شگفت انگیز درباره گلها
از زمان آغاز گل، ما با زیبایی های منحصر به فرد و جذابیت های عجیب و غریب ما را جذاب کرده ایم. اما برخی از این هدایای طبیعت استثنایی دارای ویژگی های باور نکردنی هستند که برای بسیاری از ما ناشناخته است. در اینجا برخی از واقعیت های عجیب و غریب در مورد گل، هر دو نژاد نادر و کسانی که ما به طور منظم می بینیم.
در قرن هفدهم هلند، لامپ های لعاب بیشتر از طلا ارزشمند بودند! گل، نماد جاودانگی، زندگی و عشق است. در سال 1630 میلادی نو
یک عالمه کلمه را می‌بلعم و زل می‌زنم به لایه‌ی نازکِ نور از گوشه‌ی پنجره. فکر می‌کنم تا کجا قرار است بی‌داستان این عمر را زندگی کنم. 
یک لحظه‌ای هست توی زندگی آدم، یک لحظه‌ای که با خودش مواجه می‌شود. بالغ، منطقی، فکور. هزار تا از این کلماتِ درشتِ احمقانه و دردناک که دیگر مثالی برایشان به ذهنم نمی‌رسد. هان... چرا... روراست. صادق. 
صادقانه یک لیوان چای پررنگ و یک مشت قند جلوی خودش پهن می‌کند و آرام آرام برایش توضیح می‌دهد که این زندگی قرار ن
انواع عسل ؛ ۳۷ نوع عسل و خواص شگفت انگیز آنها
همان طور که گل ها از لحاظ اندازه، رنگ، شکل و بو با هم تفاوت دارند، شهد آن ها نیز متنوع است. در واقع رنگ و طعم انواع عسل دامنه ای به وسعت عطر و بوی گل ها دارد. عسل با داشتن این ویژگی بی نظیر طبیعی، از نظر غذایی و تا حدودی دارویی از سایر غذاها متمایز است. زنبورداران به این موضوع واقف اند و کوشش می کنند تا عسل را در جذاب ترین شکل ممکن به مشتریان عرضه کنند؛ به همین خاطر ما در این مقاله از مجموعه آهوتا انواع
لغات درس شش
PROSPECT 2
|▪️ Village • • • دهکده|▫️ near • • • نزدیک|▪️ city • • • شهر|▫️ mountain • • • کوه|▪️ tree • • • درخت|▫️ flower • • • گل|▪️ sunflower • • • گل آفتابگردان|▫️ job • • • شغل|▪️ weather • • • آب و هوا|▫️ summer • • • تابستان|▪️ wind • • • باد|▫️ fall • • • پاییز|▪️ winter • • • زمستان|▫️ interesting place • • • مکان جالب|▪️ raise animals • • • پرورش دادن حیوانات|▫️ field • • • محوطه|▪️ spring • • • بهار|▫️ hot • • • داغ|▪️ cold • • • سرد|▫️ warm • • • گرم|▪
استاد درس حشره‌شناسیِ این ترم، پنج نمرە‌ی درس را اختصاص داده به کار عملی. اینطور که باید آخرِکار کلکسیونی از حشراتِ فیکس‌شده تحویل بدهیم.  ظرف شیشه‌ایم پر‌شده از حشرات جورواجور. با اینکه نامِ علمی حتی بیشتر از نصفشان را نمی‌دانم امّا در همین مدت کوتاهِ هم‌زیستیِ ناخواسته‌ای که من بهشان تحمیل کرده‌م، بە هم عادت کرده‌ایم. حالا من دلم نمی‌آید در تنشان سنجاق فرو کنم و لیبل‌زده بگذارمشان توی جعبه و آن‌ها هم لابد کم‌تر از قبل بهم فوش می
گل و اهمیت آناهمیت گل ها در طبیعت در همه جا وجود دارد، آن ها می توانند حشرات، پرندگان، حیوانات و انسان ها را تغذیه کنند. از گیاهان داروهای طبیعی برای انسان و بعضی از حیوانات تهیه می شود. گل ها با گرده افشانی به تولید مثل گیاهان کمک می کنند. به کمک گل ها و گیاهان جهان سبز می شود و دلپذیر تر می شود.

بسیاری از گل ها دارای خواص
دارویی بسیاری هستند، مثلا
بگونیا برای از بین بردن سموم بدن، کالاندولا ،آفتابگردان و پیچ امین الدوله برای
درمان گلودرد و ل
درمان زخم های دهانی با بره موم
طبق تحقیقات انجام شده در انگلستان در سال 1995 توسط فیلیپ واندر
با استفاده از عصاره بره موم 50 درصد ، زخم های دهانی ،
آسیب های دندانی و ضایعات التهابی و زخم های دردناک را درمان کرده است .
در این درما ن عصاره بره موم به صورت مستقیم و روزی چند بار
روی نواحی دردناک و زخم ها مالیده شد و زخم ها در عرض دو روز بهبود یافتند .
پماد بره موم و وازلین برای درما ن زخم ها و سوختگی ها
برای تهیه این پماد باید الکل یا گلیکول موجود در عصار
راه های بهبود تخمک گذاری 
روغنهای گیاهی اشباع نشده: روغنهای گیاهی بیشتر، مغز، دانه، ماهی آزادروغن اشباع شده رو قطع کنیدنوشیدنی: آب مصرف کنید ! قهوه و چای رو محدود کنیدفعالیت بدنی و رژیم غذایی: کسانی که وزنشون بالاست، باید کنترل کنند و تحت نظر پزشک تغذیه باید وزنشون رو به ایده آل برسونن...فعالیت بدنی داشته باشید اما طوری که نه زیاد باشه و نه کم. یعنی انقدر هم زیاد نباشه که خستگی ناشی از اون روی تخمک گذاری تون تاثیر داشته باشهلطفا پرخوری نکنید !
آزمون دهم لیگ علمی
1.
سه عامل اولیه مهم در غذاسازی گیاهان کدام مورد زیر است؟
 انرژی -نورانی- آب- اکسیژن
 آبگرم و دی اکسید -املاح معدنی
 انرژی نورانی -آب - کربن دی اکسید
 انرژی خورشید -کربن دی اکسید- قند
2.
اگر یک گیاه آبزی را در ظرف قرار دهید و با چراغ قوه و چراغ مطالعه آن به تابانیم کدام گاز به صورت حباب از گیاه خارج خواهد شد؟
 اکسیژن
 کربن دی اکسید
 بخار آب
 نیتروژن
3.
بیشترین مقدار سبزینه در کدام قسمت گیاه ذخیره شده است؟
 ریشه
 برگ
 میوه
 ساقه ه
۱
روزنامه‌ی نوجوان همشهری، آفتابگردان، یا نه دوچرخه، ستونی داشت به‌نام «از من‌به‌تو کوفتن» که قرار بود اشعار ارسالی بچه‌ها با نقدی کوبنده و سرسختانه جواب داده شود. یک نظر بی‌تعارف که مثلا بگوید: بهار ۱۶ ساله، خسته نباشی! مصراع اول که کلا وزن جداگونه‌ای داره، تشبیه‌ها هم خیلی‌ نخ‌نما و تکراریه، منتظر کارهای بهترت هستیم! 
۲
از او می‌پرسم قرار است چه بشوم؟ لب‌هایش تکانی میخورد و انگار که چیزی بگوید اما من نمی‌توانم بشنوم. قرار نبوده ک
ماسک موهای زیتون DIY مغذی

روغن زیتون به دلیل فواید بیشماری که در سلامتی دارد از عناصر محبوب در تهیه مواد غذایی است. اما مزایای آن فراتر از آشپزخانه است. در حقیقت ، روغن زیتون برای مرطوب کردن و تغذیه موها هزاران سال استفاده شده است.
اگرچه تحقیقات زیادی برای حمایت از استفاده از روغن زیتون برای مراقبت از مو انجام نشده است ، اما برخی تحقیقات نشان می دهد که دارای خاصیت مرطوب کننده است.
یکی از بهترین راه های استفاده از قابلیت های مرطوب کننده روغن ز
1- صبحانه
صبحانه ی مبتنی بر پروتئین، یک انتخاب ایده آل است زیرا برای تقویت و شروع روز مناسب میباشد. به عنوان مثال، در حالی که نانتان را تست میکنید، تخم مرغ را هم نیمرو کنید البته در روزهایی که زمان بیشتری دارید.تخم مرغ حاوی پروتئین با ترکیب چربی میباشد و زرده آن منبع مفید ویتامین D است که برای تقویت استخوانها و دندانها نیاز داریم. پروتئین به تدریج معده را تخلیه میکند، و کالری شما را در طول روز تأمین و کمک میکند تا کالری کمتری مصرف کنید. در صور

روغن ها در لوازم آرایشی
نخستین شیرین کننده ها در تاریخ مواد آرایشی ، چربی های حیوانی و روغن های گیاهی بودند که به طور طبیعی اتفاق می افتاد. این کارها باعث تسکین دهنده و صاف کننده پوست و اثرات نظافت روی موهای سر و ریش می شود. در اکثر موارد ، مشکلات بو بو علاقه روغنهای حاصل از ماهی را محدود می کرد. با افزایش روز افزون کاربران و درک روز افزون فن آوری این مواد ، کوتاه آمدن چربی ها و روغن های طبیعی به چند روش بر طرف شد: (الف) افزایش ثبات از طریق استفا
کاهش وزن
اولین قدم برای کاهش وزن تصمیم قطعی فرد برای حل این مشکل است. زیرا فرد در طول درمان خود بیشترین نقش را ایفا میکند. بهترین راه برای کاهش وزن و رها شدن از چاقی گرفتن رژیم کم کالری در کنار یک برنامه ورزشی منظم می باشد اما در بعضی از مواقع به دنبال یک راه حل برای لاغری سریع می گردیم تا بتوانیم حداکثر وزنمان را کاهش دهیم .
راه‌های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد.بعضی از افراد رژیم غذایی سخت و کوتاه مدت را برای کم کردن وزن اضافی خود انتخاب
انواع ماسک صورت کدامند؟

ماسک ها موادی هستند که معمولا از محصولات طبیعی تهیه می شوند و برای پاکیزه کردن خروج مواد زائد از منافذ پوستی نرم کردن و لطیف کردن افزایش جریان خون و تغذیه پوست به کار میروند هر ماسک را بایدبه مدت بیست دقیقه بر روی پوست قرار داد و سپس آن را به وسیله شستشوی کامل با آب پاک کرد.

می توان به جای شستشو با آب ماسک را به وسیله پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد بهترین زمان برای استفاده از ماسک هنگام غروب است و دو بار در
عسل ماده شیرین و غلیظی است که توسط زنبوران عسل از شهد گل‌ها جمع‌آوری شده و تغییر شکل می‌یابد و سپس در داخل سلول‌های مومی کندو ذخیره می‌شود. در ادامه به خواص درمانی عسل های مختلف میپردازیم.
خواص درمانی عسل بهار نارنج
مقوی قلب، ضد بی‌خوابی، تقویت اعصاب و آرام‌بخش.
عسل آویشن
خواص دارویی:
رفع عفونت‌های عمومی، تقویت بینایی، ضد صرع و تشنج، درمان تنگی تنفس و معالج دردهای مفاصل.
عسل ریحان
خواص دارویی:
ضد میگرن، تقویت عمومی بدن و تقویت اعصاب
روغن های جامد از چربی های گیاهی و غیراشباع تولید می شوند و در ابتدای تولید به صورت مایع هستند و طی فرآیندی برای بالا بردن مقاومت آن ها و جلوگیری از فساد زود هنگام، به صورت جامد از طریق هیدروژنه کردن در می آیند. اسیدهای چرب روغن در فرآیند هیدروژنه شدن، اشباع می شوند و به همین علت این نوع روغن ها، به عنوان روغن های اشباع شده شناخته می شوند. بر اثر فرآیند هیدروژنه، ترکیبات غیرعادی دیگری به نام اسیدهای چرب ترانس در روغن ایجاد می شود که سبب افزایش
کـبد:بزرگترین غده بدن (غده یعنی عضوی که از آن هورمون ترشح شود) بیش از ۵۰۰ عمل شیمیایی بخصوص تصفیه مواد سمی از خون را به عهده دارد، اختلال آن در تمام غدد بدن موثر است و بسیار پر اهمیت است.وظایف و عملکرد های مهم کبد:تولید صفرا (روزی ۱۳۰۰گرم) تهیه و ذخیره پروتئین_ تولید قند و ذخیره آن به صورت گلیکوژن_ تهیه و ذخیره چربی‌ها و متابولیسم (سوخت و ساز) چربی‌ها_ تولید اوره آز مواد سمی و دفع از راه کلیه ها_ تهیه و ذخیره گلبولهای قرمز_ دفع سموم بدن_ ذخیره آهن
سال ۲۰۱۵ فقط مردم آمریکا بیش از ۱۱ میلیارد دلار برای سفید کردن دندان
هایشان خرج کرده اند ، که بیش از ۱٫۴ میلیارد دلار برای محصولات سفید کننده
بوده است.
با این که اکثر مواد سفید کننده حاوی مقدار زیادی مواد شیمیایی است ، اما همچنان افراد زیادی از آن استفاده میکنند.
اگر شما دوست دارید تا دندان های سفید و یک دست داشته باشید و در عین
حال از مواد شیمیایی نیز استفاده نکنید ، در این مقاله به معرفی ۷ روش
خانگی برای در سفید کردن دندان ها به شما معرفی م
 این سیب‌زمینی‌ها که مدت‌هاست راه خود را به آشپزخانه‌ها باز کرده است، استفاده‌ی دارویی زیادی دارد. سیب‌زمینی ترشی گیاهی است از خانواده‌ی مرکبات که گل‌هایی شبیه به گل‌های آفتابگردان دارد. البته گل‌های این گیاه کوچک‌تر از آفتابگردان بوده و غده‌ی آن قابل مصرف است.
این گیاه 50 سانتی‌متر تا 2.50 و با سرعت بالا رشد می‌کند. این گیاه آفتاب را بسیار دوست دارد و در خاک ضعیف نیز رشد می‌کند. مقاومت این گیاه در برابر سرما زیاد است و به دلیل ریزوم‌
ویتامین یکی
از چیزهایی است که برای سلامت بدن ما الزامی است.همه ما نام ویتامین را
زیاد شنیده ایم و انواع مختلف آنرا میشناسیم.مثلا در بین ویتامین ها می
توانیم به ویتامین ب , ویتامین سی , ویتامین ث , ویتامین دی , ویتامین b6 , قرص ویتامین e , قرص ویتامین d , ویتامین a , ویتامین c , ویتامین e , ویتامین b و ویتامین d اشاره کنیم.
توضیحاتی در مورد ویتامین ای
جالب
است بدانید که ویتامین E یک آنتی‌اکسیدان است که به بازسازی سلول‌های آسیب
دیده کمک می‌کند. این ماد
ترک عادات بد تغذیه در کودکان یکی از ضروریات است.

رشد ذهنی کودک از دوران جنینی او  آغاز می‌شود. بسته به این‌که مادر در دوران بارداری چه نوع تغذیه‌ای داشته  باشد در کنار عامل وراثت می‌توان به رشد ذهنی کودک امیدوار بود. با این‌همه  تغذیه کودک بعد از به دنیا آمدن هم نقش زیادی در رشد ذهنی و هوش او دارد.  اگر صاحب فرزندی هستید که در سنین ابتدایی رشد قرار دارد با تنظیم یک رژیم  غذایی مفید و با کیفیت می‌توانید به رشد ذهنی او کمک کنید. ۷ نمونه از

توضیحات فایل
کاربران عزیز ، در این بخش پاورپوینت استخراج روغن در ۱۲۱ اسلاید قابل ویرایش به زبان فارسی و لاتین همراه با اشکال و تصاویر در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.
جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت استخراج روغن،متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .
محتوای اسلاید ۲
۱۹۹۸: تولید سالیانه ۱۷ نوع چربی و روغن (شامل ۴ نوع چربی حیوانی و ۱۳ نوع روغن گیاهی) بیش از ۱۰۰

روغن خوراکی
روغن از جمله افزودنی های تمام غذاهای ایرانی می باشد که اگر به طور صحیح انتخاب شود به سلامتی افراد بسیار مفید است. برخی خانواده ها روغن مایع مصرف می کنند و برخی روغن جامد اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب صحیح و با کیفیت ترین آنهاست. معمولا روغن های مایع منشا گیاهی دارند و روغنهای جامد منشا حیوانی.
بهترین روغن خوراکی که باید در پخت و پز استفاده کنیم.
برای تهیه انواع غذاهای مختلف اولین ماده غذایی برای پخت آن روغن خوراکی ا
برابر با ابلاغ کمیسیون برنامه ریزی،
هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد مبنی بر ضرورت
ثبت موجودی کالاهای مشمول در قالب رسید و حواله در سامانه جامع انبارها و
مراکز نگهداری کالا؛ در مرحله آغازین طرح موارد یاد شده در ذیل مشمول الزام
ثبت اطلاعات موجودی می‌باشند. متذکر می‌گردد کلیه بهره برداران واحدها که
مبادرت به نگهداری کالاهای مشمول می‌نمایند می‌بایست به صورت مستمر موجودی
کالاهای خود را در سامانه جامع انبارها در ق
من دیشب... 
یعنی دیشب...
مغزم در حال انفجار بود، دوباره، مغزم داشت آتش می گرفت.
سه و چهل و پنج دقیقه صبح بود. و من دچار بحران شده بودم. بحرانِ بی نهایت کثیف و کشنده "پس کدام یک درست است!؟"
نتوانسته بودم طاقت بیاورم، به هوای تازه احتیاج داشتم، و سکوت و معصومیت شب، از عمق توام با معصومیت شب، همیشه لذت برده ام. مثل همنشینی می ماند که می نشیند مقابل تو، بی آنکه کلمه ای سخن بگوید، فقط لبخند می زند، و ارتباط چشمی عمیقی با چشمان تو برقرار می کند. فنجان چایش

آسمان اردی بهشت، نیمه شب ها توی سر خودش می زند و بارانی ست که اینجا می بارد.دیشب صاعقه ها یکی پس از دیگری فرود می آمدند و شانه ام زیر پتوی پلنگ دار تکان می خورد. آنقدر این ماجرا تکرار شد که نفهمیدم کی خوابم برد. صبح کنار اسپیکرهای از نفس افتاده ی لپتاب و ته مانده ی فنجان های چای ولو شده بر ملحفه بیدار شدم.
یک کنج بالِشم «تغزلی در باران ِ»حسین منزوی بود و یک کنج دیگرش شیشه ی عطر کوچک آن یگانه ترین یار که جا مانده پیشم.چه می شود کرد،رقصی چنان میان
قلیه ماهی یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه جنوب کشورمان است که به خاطر طعم خوبش در سراسر کشور فراگیر شده است. این غذای خوشمزه با گوشت ماهی ، سبزیجات و ادویه های جنوبی طبخ می شود و از معروف ترین غذاهای جنوب کشورمان محسوب می شود.
با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر قلیه ماهی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری قلیه ماهی تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید.
مواد لازم قلیه ماهی
سیر ۶ ع
آقای «پ»، همان که چند وقت پیش توی دور همی دلم می‌خواست او را ببوسم، چند روزی بود که می‌خواست مهمانم شود. بعد از چند بار کنسل کردن و بدقولی، بالاخره نهار دیروز را با هم خوردیم. بعد از ظهر رفتم کلاس سلفژ. تمرین کرده و آماده بودم. مربی‌ام مو و ریشش را کوتاه کرده بود. خواستم بگویم «تغییر کردین!» ولی احساس کردم آن میزان از تمرین برای چنین لاسی کافی نیست. لذا سکوت کردم و از لبخندها و پیانو نواختنش لذت بردم. بعد از کلاس بود که با آقای «ر» یا همان «چشم
دانه‎های گیاهی لاغری را می‎شناسید؟ مگر می‏‎شود یک کاسه سالاد رژیمی خوشمزه درست کرد و از خیر این دانه‎ها گذشت؟ با دلتا همراه باشید.
از هرچه بگذرید از این دانه‎های خوراکی مغذی برای رژیم لاغری بدن‎تان نمی‎توانید بگذرید. در حقیقت، بعضی از دانه‎های گیاهی خواص شگفت‎انگیزی برای بدن دارند و همچنین باعث لاغری می‎شوند. تاثیر این دانه‎ها در کاهش وزن بسیار زیاد است. با مجله پیام دلتا همراه باشید تا راز تناسب اندام و لاغری افراد را بیشتر بد
قیمت پک های پذیرایی ایپک
قیمت پک های پذیرایی ایپک بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند .
ایپک با تهیه و تولید این بسنه های پذیرایی آماده توانسته است بسیاری از مشکلاتی که مربوط به تهیه ملزومات مراسمات و میهمانیهای شما عزیزان می باشد را حل کند .
پک های پذیرایی ایپک با بهترین کیفیت و از برند های معروف تهیه شده اند .
با خیال آسوده می توانید به فکر نحوه پذیرایی از میهمانانتان باشید و دیگر نگران کمبود زمان برای تهیه ملزومات میهمانیتان نباشید و پکیج پذ
دلم یک ماشین تایپ زهوار دررفته انگلیسی می خواهد که متعلق به نویسنده ای بوده باشد که آخرین کلماتش را با اشک های شادیش پیوند زده باشد. مثل همانی که دیدم و از فروشنده اش پرسیدم عتیقه فروشی کار دلی است نه؟ و او گفت نه، فکر میکردم همه حواسشان به داستان های پشت آن قفل های زنگ زده و کتاب های 40 ساله ای  پر از یادگار های آدم های غریبه هست. دلم میخواست از روایت های آدم های پشت قدیمی های فراموش شده بگوید، از دختری که نامش را اول کتاب بوستان چاپ 1330 نوشته و

شرایط ماساژ نوزاد

چگونه بدن کودک را ماساژ می دهیدماساژ کودک از دیرباز جز فرهنگ آسیایی ها ، اروپایی ها و امریکای لاتین بوده است و همانطور که پزشکان بیان می کنند ماساژ برای رشد و شادابی کودک لازم است چرا که این بخش از مراقبت از او محرک سیستم ایمنی بدن و برای هضم چرخش خون مفید است و ارتباط شما با کودکان را بهتر میکند.
بهترین روغن برای ماساژ کودکاز روغن نارگیل یا زیتون برای ماساژ است
شامل 19 صفحه

دارای شماره اسلاید
دارای تصویر و آزمون های میکروبی و شیمیایی

در قالب word که قابلیت ویرایش و اضافه کردن مطالب دلخواه شما را نیز دارد.

قسمتی از این گزارش کار را در زیر مشاهده میکنید

مقدمه
روغن ها و چربی ها از زمان های بسیار دور یکی از اجزای اصلی و مهم تشکیل دهنده غذای انسان بوده که یک گرم آن حدود 2/9 کیلوکالری انرژی در بدن تولید می کند. همچنین غذای طبخ شده و چربی مزه و طعم مطلوبی را در بر دارد.
یک فرد در کشورهای صنعتی در طول عمر خود
پیشنهادهایی برای کسب و کارهای مبتنی بر معماری ساختمان :
1- انتقال نور خورشید به واحدهای کم نور مانند طبقات پایین برجها یا واحدهایی که در مجارت ساختمانهای بلند قرار گرفته و از نور طبیعی کم بهره شده اند
مسلماً استفاده از نور طبیعی از نظر روحی مطلوب تر و برای سلامتی بسیار مفید است . به غیر از این نداشتن نور طبیعی عوارض جانبی ای مانند محروم شدن از نگهداری و پرورش گیاهان، مشکل با خشک کردن لباسها و... را نیز در پی خواهد داشت.
راهکارها : 
A-انتقال نور خ
پیشنهادهایی برای کسب و کارهای مبتنی بر معماری ساختمان :
1- انتقال نور خورشید به واحدهای کم نور
مانند طبقات پایین برجها یا واحدهایی که در مجاورت ساختمانهای بلند قرار گرفته و از نور طبیعی کم بهره شده اند
مسلماً استفاده از نور طبیعی از نظر روحی مطلوب تر و برای سلامتی بسیار مفید است . به غیر از این نداشتن نور طبیعی عوارض جانبی ای مانند محروم شدن از نگهداری و پرورش گیاهان، مشکل با خشک کردن لباسها و... را نیز در پی خواهد داشت.
راهکارها : 
A-انتقال نور
پودر انشور یک تغذیه کامل ومتعادل می باشد. ترکیبات : ویژگیهای محصول:- فاقد گلوتن ولاکتوز.- جایگزین یک وعده غذا یا بخشی ازغذا و باعث حفظ وزن یاافزایش آن می گردد. - دربیماری گالاکتوزمی منع مصرف دارد.- غیرقابل تزریق- مخصوص افرادبالای4 سال* محتوی:
نشاسته ذرت هیدرولیزشده، روغن آفتابگردان بااولئیک بالا، روغن نارگیل،
روغن سویا،پروتئین خالص سویا ،فروکتوالیگوساکارید، موادمعدنی وویتامینها. از ترکیب پودر انشور
با آب، نوشیدنی کامل و متعادلی ایجاد می
طرز تهیه انواع سالاد کاهو را در مجله دلتا بخوانید.
سالاد کاهو انواع مختلفی دارد و با مواد گوناگون می‌توان انواع سالاد کاهو را درست کرد. در تمام این سالادها، کاهو ماده غذایی اصلی و پایه است. بهتر است برای تهیه سالادهای مجلسی، از کاهو سالادی یا کاهوپیچ استفاده کنید.
سالاد کاهو با سس بالزامیک
مواد لازم تهیه سالاد کاهو با سس بالزامیک :
کاهوپیچ: یک عدد
خیار: یک عدد
کشمش: یک قاشق غذاخوری
تخم آفتابگردان: یک قاشق غذاخوری
پنیر فتا: نصف قوطی کبریت
سرک
نگاه دقیقی به دنیای واقعی اطرافمان
نشان می دهد که نظم خاصی بر جهان حاکم است که دلیل آن وجود قوانین ثابت طبیعی در
جهان می باشد. در بسیاری از موارد این نظم موجود بصورت الگوهای ریاضی خود را نشان
می دهد و در این متن قصد دارم به معرفی این الگوهای ریاضی بپردازم.

تقارن

تقارن الگویی است که به وفور در جهان یافت
می شود. به عنوان مثال می توان به شکل کروی سیارات و ستارگان، تقارن موجود در بدن
و صورت انسان و دیگر موجودات زنده، شکل کریستال های معدنی، دانه
ابراز احساسات از دیرباز با گل‌ها پیوند جدانشدنی داشته، به گونه‌ای که هر فردی در هر سطح و مقامی از گل برای بیان عشق و علاقه‌اش استفاده می‌کرده است.بدون شک این دو مفهوم (زیبایی گل‌ها و ابراز احساسات) آنقدر در هم تنیده‌اند که نمی‌توان عشق را بدون عطر و زیبایی گل‌ سالگرد ازدواج تصور کرد.اما نکته‌ای که هنگام انتخاب گل‌ها به ویژه گل مناسب برای سالگرد ازدواج باید در نظر داشته باشیم این است که هر گل نماینده‌ی احساس خاص و سالگرد خاصی است.
در اد

شرایط ماساژ نوزاد

چگونه بدن کودک را ماساژ می دهیدماساژ کودک از دیرباز جز فرهنگ آسیایی ها ، اروپایی ها و امریکای لاتین بوده است و همانطور که پزشکان بیان می کنند ماساژ برای رشد و شادابی کودک لازم است چرا که این بخش از مراقبت از او محرک سیستم ایمنی بدن و برای هضم چرخش خون مفید است و ارتباط شما با کودکان را بهتر میکند.
بهترین روغن برای ماساژ کودکاز روغن نارگیل یا زیتون برای ماساژ است
10 روزی طول کشید تا این که روی شاخ و برگ درخت گلابی، وسط باغِ بزرگِ خانه ایی روستایی، آشیانه ی عشقش را استادانه برپا کرد. با منقار کوتاه و قوی اش، آن قدر علف های خشک و باریک و رشته ها و ساقه های گیاهان را در هم بافت تا این که بالاخره، لانه، شکل و فرم دلخواهش را به خود گرفت. آشیانه ایی گرم وکوچک و فنجانی، پوشیده از پرهای نرم و لطیف. جایی که باب طبع هر پرنده ی ماده ایی بود.  

جفتش را که به لانه آورد، دیگر آرام و قرار نداشت. سربار دیگران بودن را نمی پ
از قدیم
تا همین سالهای یک دو دهه پیش، علاوه بر باغات میوه که داخل روستا بود، زمینهای
اطراف روستا که به آنجا هنوز دشت گفته می شود محلی برای فعالیتهای اهالی سخت کوش
آیینه ورزان بود. یکی از کشتهای اهالی روی زمین های اطراف این روستا گندم بود.
محصول گندم آنقدر زیاد بود که به نقل از قدیمی ها (البته نه خیلی قدیمی ها بلکه
میان سالها و حتی جوانها هم به خاطر دارند)، سه آسیاب در اینجا کار می کرد و
گندمهای اهالی و کشاورزان روستاهای اطراف را به آرد تبدیل می
هر کشور بسته به ذائقه و فرهنگ غذایی مردمانش، سالاد مخصوص خود را دارد، اما بعضی از سالادها شهرتی جهانی پیدا کرده‌اند و طرفداران بسیاری در سرتاسر دنیا دارند.
شاید بعضی از ما بیشتر از اینکه به سالاد به چشم یک پیش‌غذای خوشمزه نگاه کنیم آن را یک غذای رژیمی می‌دانیم و سالاد را جایگزین غذای اصلی می‌کنیم. سالادهای خوشمزه و خلاقانه زیادی در دنیا سرو می‌شود که فقط محدود به چند برگ کاهو و تکه‌های خیار و گوجه نیستند و حتی تعدادی از آن ها از غذاهای اص
بهترین شامپو برای ریزش مو
برای دوری از ریزش گیسو همت فرمائید در برنامه غذایی خود از سبزی ها و میوه های جدید به معیار زیاد به کارگیری فرمایید. برای پرهیز از ریزش گیسو تناول کردن سبزی هایی زیرا کرفس، جعفری، کاهو و اسفناج طولانی تر پیشنهاد میشود .برای\" دوری از ریزش گیسو\" چه می بایست کرد؟
عارضه ها ریزش گیسو
استرس
عفونت‌ها یا این که بیماری‌های قارچی
وراثت
کمبود مواد پرخاصیت
بالا رفتن سن
سندروم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS)
بارداری
به کار گیری از ابزا
توضیحاتی در مورد قرص امگا 3
شاید
شما هم متوجه شده باشید که این روزها بیشتر از هر زمان دیگری صحبت از امگا
3 می‌شود، اما ممکن است برخی از خانواده‌ها هنوز نسبت به نیاز تأمین امگا 3
از طریق تغذیه مناسب اطلاعات کافی نداشته باشند. انواع ماهی: ماهی آزاد،
قزل‌آلا، تن، اسقومری و شاه‌ماهی تخم کدو کدو حلوائی تخم کتان گردو انواع روغن: روغن‌ سویا، آفتابگردان، دانه کتان و گردو، فندق و کنجد مواد غذایی غنی‌شده با امگا ۳: برخی از نان‌ها، آبمیوه‌ها، روغ
جینسینگ گیاهی است که در امریکای شمالی و همچنین آسیای شرقی کشت می‌شود. انواع مختلفی از جینسینگ وجود دارد که شناخته‌شده‌ترین آن‌ها جنسینگ آمریکایی، کره‌ای قرمز، هندی و سیبری است. جینسینگ آمریکایی گونه محبوب‌تری از جنسینگ است. جنسینگ آمریکایی به واسطه داشتن ترکیبات مفیدتر در طب سنتی چینی نیز استفاده شده است. بومیان آمریکایی از این گیاه برای رفع تب، سردرد و همچنین سوء هاضمه استفاده می‌کردند. همچنین برآورد شده است که جینسینگ می‌تواند خو
رفع جرم و پلاک دندان در 5 دقیقه با پوست گردو!
برای درمان بسیار سریع جرم های زرد رنگ  می توانید از ترکیبات گیاهی استفاده کنید ، برخی از روش های سنتی در
چنددقیقهدندان ها را سفید و دهان را خوشبو می سازند.
چگونه جرم و پلاک های دندان را در 5 دقیقه رفع کنیم؟
پلاک و جرم به تجمع غذا بیرون و درون دندان گفته می شود ، این بیماری دهانی باعث تنفس های بدبو و حتی خرابی میشود . وقتی غذا زیاد در
دهان یا لابه لای دندان بماند باعث خونریزی میشود پس این تغییر را باید
طرز تهیه املت

املت یکی از
غذاهای محبوب و در اصل یکی از صبحانه‌های معروف و پرطرفداری است که از
سال‌های گذشته تا به امروز، نسل‌های جوان و بزرگ‌سال از آن استقبال
می‌کنند. به‌طورکلی املت از گوجه‌فرنگی و تخم‌مرغ
به همراه روغن یا کره تهیه می‌شود؛ اما امروزه مردم کشور ایران و حتی بعضی
از کشورهای خارجی، املت را با کمی نوآوری، به سبک‌های مختلفی تهیه و عرضه
می‌کنند که مواد تشکیل‌دهنده هرکدام با یکدیگر متفاوت است.در این مطلب از
سایت علم س
طرز تهیه املت

املت یکی از
سایت علم س
طرز تهیه املت

املت یکی از
سایت علم س
طرز تهیه املت

املت یکی از
سایت علم س
طرز تهیه املت

املت یکی از
سایت علم س
طرز تهیه املت

املت یکی از
سایت علم س
طرز تهیه املت

املت یکی از
سایت علم س
طرز تهیه املت

املت یکی از
سایت علم س
طرز تهیه املت

املت یکی از
سایت علم س
طرز تهیه املت

املت یکی از
سایت علم س
پک غذای رژیمی
پک غذای رژیمی ، چربی نوعی ماده مغذی است و دقیقاً مانند پروتئین و کربوهیدرات ها
بدن شما به مقداری چربی برای انرژی ، جذب ویتامین ها و حفظ سلامت قلب و مغز شما نیاز دارد .
سالها است که به ما گفته می شود که خوردن چربی به دور کمر شما اضافه می کند
کلسترول را بالا می برد و باعث ایجاد بی شمار مشکلات سلامتی می شود .
اما اکنون می دانیم که همه چربی ها یکسان نیستند .
چربی های "بد" مانند چربی های مصنوعی ترانس و چربی های اشباع ، مقصر چربی های غیر بهد
مزایای سلامتی روغن زیتون چیست؟
مزایای سلامتی روغن زیتون بسیار زیاد است با تعدادی از آنها آشنا شوید.
روغن زیتون غنی از اسیدهای چرب غیر اشباع و جزء اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای است.
اسیدهای چرب غیر ممانعت کننده (MUFAs) یک چربی رژیم غذایی سالم در مقایسه با چربی های اشباع شده و چربی های ترانس هستند.
روغن زیتون چیست؟
روغن زیتون یک چربی است که از میوه  درخت زیتون ،یک محصول درخت سنتی منطقه مدیترانه به دست می آید. 
زیتون برای تولید این روغن متمایز فشرده
ماهی را هروقت از آب بگیری ، به دست آسیب پذیر نمی رسد.
********ضرب المثل طنز نوروزی********
صدتا سفره ی هفت سین ، بچینید ، یکیش سکه ندارد.
همه را برق می گیرد ، ما را بته چهارشنبه سوری
********ضرب المثل طنز نوروزی********
کسی که به تعطیلات عید می رود ، فکر بلیت برگشتش را هم می کند.
مرا به پسته نوروز امید نیست ، تخمه آفتابگردان برسان
کسی که از روی بته چهارشنبه سوری می پرد ، ف
پودر انشور یک تغذیه کامل ومتعادل می باشد. ترکیبات : ویژگیهای محصول:- فاقد گلوتن ولاکتوز.- جایگزین یک وعده غذا یا بخشی ازغذا و باعث حفظ وزن یاافزایش آن می گردد. - دربیماری گالاکتوزمی منع مصرف دارد.- غیرقابل تزریق- مخصوص افرادبالای4 سال* محتوی:
نشاسته ذرت هیدرولیزشده، روغن آفتابگردان بااولئیک بالا، روغن نارگیل،
روغن سویا،پروتئین خالص سویا ،فروکتوالیگوساکارید، موادمعدنی وویتامینها. از ترکیب پودر انشور
با آب، نوشیدنی کامل و متعادلی ایجاد می

فروش بذر سبزی – بذر سبزه

سبزه یکی از آن سین‌های اصلی‌ است که همیشه در سفره هفت سین حضور دارد. خیلی‌ها (بخصوص قدیمی‌ها) معتقدند سبزه را باید خود اهالی خانه سبز کنند. خیلی‌ها هم فقط به وجود سبزه در سفره هفت سین اعتقاد دارند اما مهم نیست که آن را خودشان درست کرده باشند یا از مادر و خواهر گرفته باشند و یا آن را از بازار خریده باشند. اگر بلد نیستید سبزه را خودتان درست کنید می‌توانید از همین الان شروع کنید و خودتان را محک بزنید.

فروش بذر س
تخمه کدو به عنوان یک فراورده جانبی حاصل از کدو تنبل محسوب می‌شود که بیشتر در میان خانواده‌های ایرانی در کنار دیگر تخمه‌ها از آن در آجیل استفاده می‌شود. جالب است بدانید که خواص تخمه کدو بسیار بیشتر از انواع تخمه‌ها است و اگر بتوانید آن را با تخمه آفتابگردان یا تخمه‌های نمکی جایگزین کنید، مسلماً فواید سلامتی بیشتری بهره‌مند خواهید شد.
تخمه کدو را به صورت بو داده و همچنین خام مصرف می‌کنند. بو دادن تخمه کدو می‌تواند خواص تخمه کدو را تغییر
مزایا و خواص کاسنی برای سلامتی بدن
کاهش وزن و کاهش وزن
کاسنی حاوی اینولین و الیگو فروکتوز است. این مواد نقش مهمی در کاهش وزن دارند. غلظت اینولین در کاسنی بیشتر از سایر گیاهان است. اینولین یک سرکوب کننده اشتها بسیار قوی است. همچنین به دلیل کم بودن قند و کالری موجود در کاسنی ، مصرف آن باعث کاهش ولع مصرف غذا می شود و برای کسانی که اضافه وزن دارند و در عین حال کم کالری نیز محسوب می شود ، ماده مغذی است.درمان بی خوابیکاسنی می تواند اضطراب و بی خوابی ر
بالم لب چیست ؟
بالم لب ماده‌ای مومی شکل و چرب است که برای برطرف کردن خشکی پوست و برطرف کردن مشکلاتی مانند پوسته پوسته شدن لب‌ها و ترک خوردن آن‌ها در فصل‌های سرد سال و روز‌های گرم تابستانی استفاده می‌شود.بالم لب نوعی موم یا پماد است که دارای موادی با خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگیو تقویتی می‌باشد و با عملکرد آب رسانی و چرب نگه داشتن سطح پوست لب ، بدون ایجاد سنگینی و چسبندگی ، زیبایی و سلامت آن را حفظ می کند از خشکی و ترک خوردگی آن جلوگیری
وَنسان وَن گوگ یا فینسِنت ویلم فان خوخ(زادهٔ ۳۰ مارس ۱۸۵۳ - درگذشتهٔ ۲۹ ژوئیهٔ ۱۸۹۰) یک نقاش پسادریافتگر هلندی بود، که کارش
تأثیر گسترده‌ای بر هنر قرن بیستم داشت. کار او شامل پرتره‌ها، خودنگاره‌ها، مناظر،
طبیعت بی‌جان، سروها، مزارع گندم و گل‌های آفتاب‌گردان است. او از کودکی به نقاشی علاقه
داشت ولی تا اواخر دههٔ دوم
زندگی‌اش نقاشی نکرد. او بسیاری از کارهای شناخته‌ شده‌اش را در دو سال آخر زندگی‌اش
تکمیل کرد. وی در یک دهه بیش از۲٬۱۰۰ کار
لباس سنتی یا محلی به لباسی
گویند که افراد بومی یک منطقه می پوشند. این لباس ها برگرفته از آداب و
رسوم هر منطقه و با توجه به منابع موجود در آن منطقه است. لباس محلی از قرن
ها پیش نمادی از فرهنگ وهنر هر منطقه بوده و احیای آن می تواند یاد فرهنگ
نیاکان وگذشتگان را زنده نگه دارد .
لباس های محلی نراق در قدیم از
پارچه های قَدَک دوخته می شد که زنان سختکوش نراق آن را می بافتند و سپس به
لباس تبدیل می کردند . در آن زمان چیزی به نام پارچه وجود نداشت و شغل قدک
لباس سنتی یا محلی به لباسی
گویند که افراد بومی یک منطقه می پوشند. این لباس ها برگرفته از آداب و
رسوم هر منطقه و با توجه به منابع موجود در آن منطقه است. لباس محلی از قرن
ها پیش نمادی از فرهنگ وهنر هر منطقه بوده و احیای آن می تواند یاد فرهنگ
نیاکان وگذشتگان را زنده نگه دارد .
لباس های محلی نراق در قدیم از
پارچه های قَدَک دوخته می شد که زنان سختکوش نراق آن را می بافتند و سپس به
لباس تبدیل می کردند . در آن زمان چیزی به نام پارچه وجود نداشت و شغل قدک
معشوق پاییزی من، سلام !

حال که این نامه را می‌­خوانی بهار از راه رسیده ، شکوفه­‌های
باغچه‌ی کوچکم شروع به آراستن شاخه‌ها کرده‌اند و صدای شرشر رودخانه‌ی میانی شهر
نیز این زیبایی را دو چندان می‌کند!

دیروز که با خانم برانگلی در مورد تغییرات حیاط و زیبایی اعجاب انگیز شهر در بهار صحبت
می‌کردیم ناگهان به کنار درخت آلوچه‌ی حیاط پشتی پرت شدم، به آلوچه‌های خوشمزه و
لبخندهای نمکینت، به زیبایی شکوفه‌ها و نگاه شیرینت، به عطر بهاری که چون پیک‌
معشوق پاییزی من، سلام !

حال که این نامه را می‌­خوانی بهار از راه رسیده ، شکوفه­‌های
باغچه‌ی کوچکم شروع به آراستن شاخه‌ها کرده‌اند و صدای شرشر رودخانه‌ی میانی شهر
نیز این زیبایی را دو چندان می‌کند!

دیروز که با خانم برانگلی در مورد تغییرات حیاط و زیبایی اعجاب انگیز شهر در بهار صحبت
می‌کردیم ناگهان به کنار درخت آلوچه‌ی حیاط پشتی پرت شدم، به آلوچه‌های خوشمزه و
لبخندهای نمکینت، به زیبایی شکوفه‌ها و نگاه شیرینت، به عطر بهاری که چون پیک‌
رژیم کانادایی چیست؟
رژیم کانادایی همانطور که پیشتر ذکر شد یک رژیم 13 روزه است.از افرادی که نکات این رژیم لاغری را در برنامه غذایی خود رعایت می کنند، انتظار می رود در طول 13 روز به کاهش وزن 5 تا 13 کیلو گرمی دست پیدا کنند. در رژیم کانادایی منوی غذا به پروتئین ها و برخی سبزیجات محدود می شود و مصرف غذا از دیگر گروه های مواد غذایی را محدود و گاهی قطع می کند.

کاهش وزن در رژیم کانادایی تنها در اثر کاهش مقدار چربی ها نیست بلکه م
چه مقدار ریزش مو طبیعی است؟
هر فرد میانگین روزانه ۱۰۰-۵۰ رشته مو از دست می دهد و این طبیعی است. اگر موهای خود را بر روی شانه، لباس، می بینید، این موها به علت ریزش طبیعی است. اما اگر شما احساس ضعف در رشته های مو می کنید و فکر می کنید این ریزش خیلی زیاد است، زمان شروع اقدامات احتیاطی است.

علل ریزش مو در زنان
دلایل زیادی برای ریزش موی زنان وجود دارد. ۶ دلیل اصلی ریزش مو در زنان عبارتند از:
یائسگی:
۵۰ درصد از زنان نزدیک به ۵۰ ساله معمولا می توانند ری
نان جو نانی سالم و مقوی برای صبحانه است.
نان جو یک نان خوشمزه و مفید با بافتی نرم است. این نان فواید زیادی دارد که تاثیر در لاغری، یکی از خواص نان جو است. اگر در تهیه این نان فقط از آرد جو استفاده کنید، نان سنگین و بافت آن سفت می‌شود؛ پس بهتر است برای پخت نان جو، آرد جو را با آرد نانوایی مخلوط کنید. طرز تهیه نان جو را در مجله دلتا بخوانید.
مواد لازم تهیه نان جو :
آرد جو: ۲ لیوان
آرد نانوایی: ۲ لیوان
شکر: یک و نیم قاشق غذاخوری
مایه خمیر: یک قاشق غذاخ

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها