نتایج جستجو برای عبارت :

دریاچه نمک آران و بیدگل ، زیبایِ مُلک مرنجاب

مرنجاب شگفت انگیز، بخشی از کویرهای ایران است که فقط می توان از آن دیدن کرد تا متوجه عمق زیبایی و حیرت در کویر پر رمز و راز شد. اگر طالب کسب هیجان در کویرهای بی‎نظیر ایران هستید، اگر علاقه‎مند به عکاسی از غروب پلی گون‎های دریاچه آران و بیدگل باشید و یا اگر دوست دارید روی شن‎های داغ قدم بزنید و قلب زنده کویر را احساس کنید؛ وَ در نهایت اگر می‎خواهید در شب مخملیِ کویر دست خود را دراز کنید و ستاره‎ها را بچینید، فقط و فقط کوله بار خود را ببندید و
امروزه سفر فقط در جنگل و دریا خلاصه نمی شود کویر از زیباترین منطاق گردشگری در ایران محسوب می شود. حس کنجکاوی ، ماجراجویی و تنوع طلبی گردشگران را برای سفر به کویر ترغیب میکند.
کویر مرنجاب از زیباترین نقاط کویری ایران است که در نزدیکی شهر تهران و حوالی کاشان در استان اصفهان قرار گرفته است. فاصله کم کویر مرنجاب از تهران سبب شده تا آمار سفر به کویر مرنجاب نسبت به سایر کویر ها در ایران افزایش چشمگیری داشته باشد.
روایات تاریخی بیانگر آن است که نام
در شمال استان اصفهان، شهری کویری وجود دارد که به خاطر قدمت و زیبایی‌های شهری‌اش معروف است. آران و بیدگل، از شمال به کویر مرکزی ایران، و از جنوب به کاشان می‌رسد. باستان شناسان، معتقدند که قدمت آران و بیدگل به دوران سیلک برمی‌گردد. آران و بیدگل، پر از است جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، و می‌تواند سفری به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند. دریاچه نمک آران و بیدگل ، چون مرواریدی سپید، بر تارک جاذبه‌های طبیعی این شهر می‌درخشد. با مجله گردشگری سفر
یک چهارم سرزمین ایران را بیابان‌ها فرا گرفته‌اند؛ بنابراین کویرگردی یکی از تفریح‌های علاقه‌مندان به تپه‌های شنی و کویر‌گردی در ایران و گذراندن شب در سکوت کویر و زیر آسمان پر ستاره آن است. در ادامه با ما همراه باشید تا با راهنمای کویر‌گردی در ایران : معرفی کویرهای معروف در آنها آشنا شوید.
علاوه بر کویر ورزنه، کویر مصر، ابوزیدآباد و کویر چاه عروس، کویر مرنجاب در بالای فهرست تورهای کویر‌گردی در ایران قرار دارد. هم چنین می توانید با اس
مدت‌ها بود که دلم می‌خواست تنها بزنم به کویر. سکوت و آرامش و عظمت کویر، با اون آسمون دلبرش بدجوری دل و دینم رو برده بود و حس می‌کردم باااید یه بار تنها تجربه‌ش کنم. هیچ ایده‌ای نداشتم که کجا و چگونه، و البته با چه سطح امنیتی می‌تونم این کار رو انجام بدم و این شد که رفتم سراغ پدرخونده. نزدیک ۱۶-۱۷ سال رفت و آمد تو کویرای ایران و ۶-۷ سال تور رصدی بردن حالا اونو تبدیل کرده بود به بهترین راهنمایی که می‌تونستم برم سراغش و خب شخصیت و مدل فوق‌العاد
هتل آپارتمان آران مشهد یکی از هتل آپارتمان خوب مشهد الرضا می باشد . این هتل آپارتمان تروتمیز و خوب با امکانات مناسب از هتل آپارتمان های کیفیت بالای مشهد می باشد که در سال 1374 به بهره برداری رسیده است و دارای 20 واحد اقامتی می باشد .این هتل آپارتمان نسبتا در نزدیکی و جوار حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) واقع شده است وهمچنین در نزدیکی مراکز تفریحی مثل پارک ملت و بازار خیابان سجاد می باشد و همچنین می توان این . هتل آپارتمان مشهد در . نزدیکی به حرم به شمار
از نکات حیرت انگیز ” پاوربانک آران مدل Y625 ظرفیت 10000 میلی آمپر ” این است که با وجود ابعاد کوچک و سبک ظرفیتی بالا داشته و می تواند گوشی موبایل را حدودا 3 بار و تبلت را 1 بار شارژ نماید.
با توجه به فن آوری منحصر به فرد این پاور بانک در شارژ سریع گجت های هوشمند ، می توانید اطمینان حاصل کنید که در کوتاهترین زمان ممکن تلفن همراه شما را شارژ خواهد کرد. داشتن ابعاد مناسب ، آن را برای قراردادن در جیب و کیف آسان نموده است که شما بتوانید در هر مکانی که نیا
متن ترانه آران به نام گل خونه

تا وایسی رو پاهات ریختم زندگیمو تا گل شدی دیدم چیدن زندگیمو سرتو گیج رفت حواست پرت شد حالت بهتر از روزای قبل شد گفتم خوب میشه همینجا میمونه همه چی عوض شدزخمیه راهیم من میباختم ک نبازی نخواستم خونه بسازیم روی اب اگه برگردی پیشم واس تو گلخونه میشم دارم از ریشه میسوزم زیر خاکخودت بیا خاطره هاتو نمیخوام بیا بیین ک من بی تو روزی 100دفعه زمین میخوره شده ی ادم بد بی خودهرکاری کردم واس داشتنت هیچ جوره تورو نمیشناختمت کاش
دانلود آهنگ جدید آران براتی بی ترمز
دانلود آهنگ آران براتی به نام بی ترمز کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ ، با لینک مستقیم ، همراه با پخش آنلاین و متن آهنگ
دانلود آهنگ فوق العاده بی ترمز با صدای آران براتی از جوان ریمیکس
Download New Music Aran Barati – Bi Tormoz

جدیدترین آهنگ آران براتی عزیز را می توانید هم اکنون از جوان ریمیکس دانلود نمایید.
آهنگ جدید آران براتی، بی ترمز نام دارد.
امیدوارم از موزیک رضایت داشته باشید.
با آرزوی موفقیت بیشتر برای این خواننده.
متن آهنگ بی ترمز
گرچه میان مُلک رضا رعیتی بدم
اما هنوز خیره سوی عکس گنبدم
هجر حرم صدای مرا در می آورد
با چشم خیس، پاره گریبانِ مشهدم
دیشب شکست بغض من و در تخیلم...
در صحن جامعِ رضوی اش قدم زدم
با چشم خیس جامعه خواندم نفس نفس
رفتم به پایبوسی سلطان قدم قدم
وقتی نسیم، روی سرم دست می کشید
شاید خودش رسید برای خوشامدم
ریزه خورِ رضایم و بیچاره می شوم...
یک دم خدا نکرده اگر که نخواهدم
با ذکر یا امام رضا کیف می کنم
هر صبح و شام بر صلواتش مقیدم
در آرزوی خدمت و سلمانی اش شدن
د
چنان گل ساده ای تا بی نهایت
خردمند‌ی ، بزرگ و با کفایت
چو ساحل امن و چون دریا عمیقی
بُوَد هر اهل عشقی مبتلایت
گوهر هستی تو را پیرایه ای نیست
هنر کم می نمایاند برایت
تفکّر در حریمت مانده مسکوت
اصالت مانده در اصل و بهایت
چنان باغ انار مُلک اجداد
پر از میوه وجود با صفایت
در این دوران سخت بی وفائی ،
کند حفظ از بد دوران خدایت .
یارب دل پاک و جان آگاهم ده
آه شب و گریه سحرگاهم ده
در راه خود اول ز خودم بیخود کن
بیخود چو شدم ز خود بخود راهم ده
الهی یکتای بی همتایی، قیوم توانایی، بر همه چیز بینایی، در همه حال دانایی، از عیب مصفایی، از شرک مبرایی،اصل هر دوایی، داروی دلهایی، شاهنشاه فرمانفرمایی، معزز بتاج کبریایی، بتو رسد مُلک خدایی.

چنان گل ساده ای تا بی نهایت
خردمند‌ی ، بزرگ و با کفایت
چو ساحل امن و چون دریا عمیقی
شود هر اهل عشقی مبتلایت
گوهر هستی تو را پیرایه ای نیست
هنر کم می نمایاند برایت
تفکّر در حریمت مانده مسکوت
اصالت مانده در اصل و بهایت
چنان باغ انار مُلک اجداد
پر از میوه وجود با صفایت
در این دوران سخت بی وفائی ،
کند حفظ از بد دوران خدایت .

به نظر شما فرش های سجاده ای با بهترین کیفیت دارای چه ویژگی هایی از نظر شانه و تراکم و نوع بافت می باشند؟در خرید فرش های مسجد خوب و با کیفیت باید به چه نکاتی توجه کرد؟تولید انواع سجاده فرش برای مساجد چندین سالی است که توسط برخی شرکت هایی که به سجاده باف مشهورند مرسوم شده استطوری که امروزه بالغ بر ۵۰ شرکت سجاده فرش در شهر فرش ماشینی کاشان و آران وبیدگل وجود داردکه هر کدام از آن ها به تولید بهترین نوع از فرش های مسجد محرابی و تشریفاتی مشغول اندام
تور کویر
ماسه‌ها و تپه‌های طلائی در کویرهای ایران از جمله : دشت کویر، کویر لوت، کویر مصر، کویر شهداد، کویر حلوان، کویر بافق، کویر ورزنه و کویر مرنجاب سالانه مقصد میهمانان داخلی و خارجی هستند. ما به شما کویرهای ایران را معرفی می‌کنیم و تا بتوانید بهتر برای تور کویر برنامه ریزی کنید.من تور کویر را دوست دارم چرا که با کویر رابطه عاشقانه برقرار می‌کنم. لغزش شن‌ها و ماسه‌ها را بر روی تپه‌های شنی دوست دارم. تور کویر در کشورهای دیگر دنیا، مانن
شب از نیمه گذشته و نیمه ی شهر شعبان المعظم از سنه ۱۴۴۰ هجری قمری است. من در نیمه های این شبِ شگفت در کُنجی از بیکرانه های این جهانِ راز آلود بیداری می کشم. من ، این موجود کوچک و این ذره ی میکروسکوپی که در بی انتهای زمان و در اقلیم بیکران مُلک خداوندی بی خبر از خویشم و عاجز از تدبیر امر خود ، چگونه از عوالم دیگر خبر توانم داشتم. اگر شبی این چنین پادشاه حقیقی و خلیفه ی راستین خداوند بر زمین جوانه می زند و سرزمین ملائک را سجده گاه مقام خود می‌کند ؛ ا
به نظر شما فرش های سجاده ای با بهترین کیفیت دارای چه ویژگی هایی از نظر شانه و تراکم و نوع بافت می باشند؟در خرید فرش های مسجد خوب و با کیفیت باید به چه نکاتی توجه کرد؟تولید انواع سجاده فرش برای مساجد چندین سالی است که توسط برخی شرکت هایی که به سجاده باف مشهورند مرسوم شده استطوری که امروزه بالغ بر ۵۰ شرکت سجاده فرش در شهر فرش ماشینی کاشان و آران وبیدگل وجود داردکه هر کدام از آن ها به تولید بهترین نوع از فرش های مسجد محرابی و تشریفاتی مشغول اندام
❇️اعلام آمادگی۷ نفر برای  حضور در رقابت‌های انتخاباتی در پایان روز دوم ثبت‌نام:
۲ زن و ۵ مرد
شغل نامزدها۲ نفر فرهنگی۳نفر کارمند1نفر بازنشسته1نفر ازاد
سن نامزدها۳ نفر ۳۰-۴۰۲ نفر ۴۱-۵۰۲ نفر ۵۱-۶۰
در روز اول ثبت‌نام تنها یکی از اعضای حزب موتلفه کاشان ثبت‌نام کرده بود که با توجه به ثبت‌نام‌های امروز، تاکنون هشت نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
برخی به کجاها رسیدند؛و ما در ظلماتِ عالم کثرات فرو رفته‌ایم...گر خبر از مُلک جان داری بیاریا نشان از بی نشان داری بیاراز بیان و لفظ بگذر یک زمانعشقِ بی لفظ و بیان داری بیارظنّ و علم و قطع را یک‌سو فکنرؤیت و حسّ و عیان داری بیارگفتگو از جام و مِی دیگر بس استحالتی از مِی کشان داری بیارعلم و حکمت را به اهلش واگذارهای و هوی عاشقان داری بیاربوسه شیطان بُوَد داغِ جبینداغِ جانسوزِ نهان داری بیاربزم وحدت جای هر بیگانه نیسترنگ و روی مَحرمان داری بیا
غم های پدر ،، دستهای خالی ،،ماه مهر ،، 120دانش آموز معلول همچنان منتظر دستان با سخاوت شما هستند 

*6655*10060#
شماره کارت : 
6037991199539002
آدرس : آران و بیدگل خیابان  زینبیه ، خیابان ملا محمد علی آرانی ( انجمن معلولین سوره صبح )
#خیریه # سوره_صبح #معلولین

ای دخت گرامی پیمبر
ای سرّ رسول در تو مضمر

در بیت شریف وحی، خاتون
بر چرخ رفیع مَجد اختر

ای شبه نبی به خلق و اوصاف
ای نور مجسّم مصوّر

ای خادم خانه‌ تو حوّا
و ای حاجب درگه تو هاجر

در طورِ لقا یگانه بانو
در مُلک وجود زیب و زیور

با شیر خدا علیّ عالی
هم‌ سنگر و هم پیام و همسر

مانند تو زن جهان‌ ‌ندیده‌‌است
غمخوار و نگاهبانِ شوهر
ادامه مطلب

امشب زمینِ کرب و بلا باز در تب استقلبِ امامِ عصر ز ماتم، لبالب است
تندیسِ صبر و کنزِ حیا کوچ می کندآنجا که مِلک و مُلک و مَلَک، نامِ زینب است
سالروز ارتحال عقیله بنی هاشم،
حضرت زینب کبرا، سلام الله علیها
تسلیت باد.

ح.ش.مهرآیین۱۹ اسفند ۱۳۹۸

با فکر این که پنج‌شنبه قراره راه بیوفتم، وسایل اصلیم رو تو کوله گذاشته بودم و فقط یه سری چیزای جزیی مونده بود که البته مامان نباید متوجه خریدنش میشد. یه چیزایی مثل الکل و گازِ پیک‌نیکِ کوچولوم و.. می‌دونست دارم می‌رم کاشان اما کویر؟ تنها؟ اونم شب؟ نه اصلا راه نداشت قبل از رفتن بهش بگم دارم کجا می‌رم و حتی کیسه‌خوابم رو به جای وصل کردن به بیرون کوله، گذاشتمش داخل. و بالاخره راهی شدم. اتوبوس همیشه جزو قشنگ‌ترین قسمت‌های سفره. اتوبوسِ ارزو
اهمیت تربیت فرزند بر اساس دین اسلام 
رسول خدا (ص) می فرمودند: «قرآن روز قیامت مرد رنگ پریده ای را می آورد و به پروردگارش می گوید: این شخص، کسی است که من روزش را با تشنگی و شبش را به بیداری گرفته بودم و طمع او را به رحمت تو قوی تر کرده بودم و آروزهایش را به مغفرت تو گسترده بودم، پس بر اساس گمان من درباره اش عمل کن، خدا می فرماید: مُلک را به دست راستش و جاودانگی را به دست چپش دهید... پدر و مادرش را زیوری دهید که تمام دنیا با آنچه در آن است به ارزش آن نبا
فرش سجاده ای کاشان
همچنین شهر کاشان نه تنها در زمینه فرش
دستباف و فرش ماشینی سابقه ی درخشان دارد بلکه در زمینه بافت فرش سجاده ای نیز مشهور
است.
چرا که فرش سجاده ای از همان دستگاه فرش
ماشینی بافت زده می شود و دستگاه فرش ماشینی را به طرح و اندازه فرش سجاده ای تنظیم
می کنند.

و به طبع کیفیت فرش سجاده ای کاشان نیز
به دلیل دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته فرش ماشینی کیفیت بالایی دارد.

مرکزیت باف فرش سجاده ای کاشان در چه مناطقی
است؟

باید ذکر کرد که مرک
شاید هرگز در تن به تو باز نرسم. شاید باز بمانم و پای گِل لنگ بماند، لیکن هرگزاهرگز پای دل لنگ نخواهد ماند. روی خود از خلق پوشانده‌ام، امّا بوی خود نه. چرا که بوی من بوی توست، چرا که روی من روی توست. آن نیز به وقت گشوده دارم.
مرا، این صیّاد نوا، به مُلک بی‌نوایان نشانده‌ای. هر چند این را خود خواسته‌ام. مرا در جهت معکوس خویش نشانده‌ای، در ساعتی چپ، در عمقی از زمانه‌ای غریب، من قریب را. هر چند اینها همه خود خواسته‌ام.
تن اگر برسد یا نه، این جسم گ
پس ازشهادت حضرت فاطمه (س)، امام علی (ع) به وصیت حضرت فاطمه (س) با امامه نوه پیامبر (ص) ازدواج کردند. بنابراین نسب هلال بن علی(ع) با دو واسطه به پیامبر (ص) میرسد.
امام زاده محمد هلال (ع) در شب اول ماه رمضان سال 14 ه ق در مدینه به دنیا آمدند. امام علی (ع) با شنیدن خبر ولادت فرزندش به آسمان نگاه کردند و با دیدن ماه، روی فرزند را همچون ماه درخشان دیدند و فرمودند: " اَلحَمدُلِله هذا هِلالً وَجهُهُ" یعنی شکر خدای را که فرزندی به ما کرامت نموده که رویش همچون م
✍✍✍
نظر کرده ای ! نشان شده !منتخب سراچه ی مصالح الهیشمیم رحمانیت حضرت یارمی تراود از هر اشاره ات ! آمده ای باهزار دلیلِ دُردانگی .شبیه نیستی به هیچِ این دنیای دَنی.تو  شاید تمام  باران های فصلی کویربوده ای یا خورشیدی که صبحی اگر برنمی آمد جهان را  زمهریر و ظلمت فرامی گرفت .اما تو اکنون غنیمت وار در مَنظر جانی . ماهی ام  در مقابل ! درمانی ودرد در سُویدای دل .تورا شعر خواهم کرد !خواهمت سرود  به تمامی زبانهای جهان.چشم هایت غزل خواهندشد! دستهایت
✅ #گالری #مبل_آرسام جهت رفاه حال همشهریان محترم و در راستای خدمت رسانی در امر #تسهیل #خرید #چوبی_های #جهیزیه ، #فروش انواع مبلمان راحتی،کلاسیک، سلطنتی وکلیه ی ملزومات چوبی جهیزیه را در #اقساط_بلندمدت ((#36_ماهه)) و بدون هیچ گونه محدودیت(#عدم نیاز به چک)آغاز کرده است.همچنین برای خانواده های محترم #نیروهای_مسلح و #فرهنگیان_محترم ( شاغل و بازنشسته) ؛ شرایط خاص و ویژه ای را در نظر گرفته ایم.
#آدرس: آران و بیدگل ، میدان آزادگان،ابتدای بلوار آیت اله عامل
پاک سرزمین شاد باد! / کشورِ حَسین شاد باد!
تو نشانِ عزمِ عالی شان، ارضِ پاکستان!
مرکزِ یقین شاد باد!
پاک سرزمین کا نظام /  قوتِ اخوتِ عوام
قوم، مُلک، سلطنت، پاینده تابنده باد!
شاد باد منزلِ مراد!
پرچمِ ستاره و هلال / رهبرِ ترقی و کمال
ترجمانِ ماضی، شانِ حال، جانِ استقبال!
سایه ی خدای ذوالجلال!
متن بالا سرود ملی پاکستانه. بعد از استقلال پاکستان از هند سروده شده. سال 1954 برای بار اول به صورت گسترده و از رادیو پخشش کردن.
صدف، همکلاسی پاکستانیم، هر کد
یه بار دیگه شاهد بخور بخواب سپاه بودیم اما اینبار یه بخور بخواب درست و حسابی ... بخور بخواب دیده بودیم ولی نه در این حد ... یه اتوبوس آدم تیر و ترکش خوردن و راحت خوابیدن ... تا الان که من میدونم 27 شهید و 13 مجروح 

شما به این میگین اتوبوس ؟؟؟ اتوبوس که بشه این ، اونایی که داخل اتوبوس بودن چی میشن ؟؟؟ چی میخوان به خونواده هاشون تحویل بدن ؟؟ قراره چی تشییع و تدفین بشه مگه چیزی ازشون باقی مونده ؟؟

شهر شهدا : اصفهان ، آران و بیدگل ، سمیرم ، کاشان ، نجف
تصاویر زیبا از ایران زیبا ببینیم و به گوشه و کنار میهمن‌مان سفر کنیم

ایران چهارفصل است. جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و عشایری را یک جا دارد. دیدنی‌های ایران کم نیست! با مجله گردشگری دلتا همراه باشید. تا با هم تصاویر زیبا از جای جای ایران ببینیم. زیبایی و حس خوب این تصاویر تقدیم به همراهان صفحه گردشگری دلتا.
اینجا شربت خانه ایران مال در تهران است.  بعد از روی کار آمدن اسلام در ایران، شراب‌خانه‌ها تغییر کارری دادند و به  شربت خانه تبدی
درباره تزریق چربی بدانید:تزریق چربی یعنی پزشکان متخصص زیبایی می‌توانند از ناحیه‌ای از بدن تکه‌ای چربی را جدا کنند و پس از انجام کارهای خاصی رویان دوباره آن را به قسمتی که مورد انتظار است تزریق کنند که به این نوع درمان نیز تزریق با عمل چربی گفته می‌شود.از این نوع درمان عموماً برآر درمان فرورفتگی‌های صورت و دادن حس جوانی به آن استفاده می‌شود. تزریق چربی در طی چند سال گذشته بسیار فراگیر بوده است و اقبال عمومی نسبت به آن زیاد شده است و کسانی
نحوه تولید فرش با دستگاه فرش بافی
ظهور کارخانه های تولید سجاده فرش در ایران مخصوصا در ناحیه ی کاشان و آران و بیدگل موجب به وجود آمدن رقابتی میان تولید کنندگان فرش در این منطقه شده است . رعایت کیفیت مواد اولیه ی به کار رفته در تولید سجاده فرش یکی از فاکتورهای مهمی است که باعث برتری کارخانه ی تولید کننده می شود . برای تولید فرش در ابتدا الیاف وارد کارخانه می شوند و پس از رنگرزی ، وارد واحد ریسندگی شده و سپس با نمره های مختلف تبدیل به نخ هیت ست می
برای رفع سوختگی سجاده فرش باید چه کارهایی انجام دهیم .یکی از مشکلاتی که ممکن است برای انواع سجاده فرش ها در حالی که در مسجد پهن هستند به وجود آیداین است که سوختگی روی سجاده فرش ایجاد شوددر این مواقع بسیاری از موارد هیات امنای مساجد کاری برای رفع سوختگی سجاده فرش انجام نمی دهنددر این نوشته می خواهیم بگوییم که رفع برخی از سوختگی های روی فرش مسجد کاری بسیار آسان استو به راحتی می توانیم این سوختگی ها را با چند شگرد خانگی رفع کنیمبا ما همراه باشی
سفر کویر در زمستان
چکیده مطلب
به کویر که می‌نگری با تمام وجودت نهایت زیبایی در اوج سادگی را حس خواهی کرد.تا چشم کار می‌کند ماسه، خاک و بوته‌های خار! ممکن است گرما و آفتاب شدید کمی آزارت دهد اما کافی است کمی صبرکنی تا کمی آفتاب غروب کند.آسمان شب‌هایش به زیبایی رویاهای کودکی است، همانقدر پاک، بی ریا و زیبا.امروز مطلبی آماده کرده‌ایم که به شما در سفر کویر در زمستان سفر کویر در زمستان یاری برساند.در ادامه این مقاله با من همراه باشید تا به چند ک
در فـرهـنگ قرآنی و آموزه های دینی و اندیشه و آثار امام و رهبری ولایت و حاکمیت با تمام گـسـتـره مفهومی آن ذاتاً متعلق به خداوند متعال است که در حقیقتِ وجود پیامبر(ص ) و ائمه معصومین علیهم السلام تجلی یافته است . ولایت در عالم مُلک و نشئه ظاهری خلقت در حکومت و فـرمـانروایی انبیاء، پیامبر(ص ) و امامان (علیهم السلام ) نمود می یابد. در عصر غیبتِ معصوم ، ولی فقیه سکان هدایت و رهبری جامعه اسلامی را به دست می گیرد. از این رو امام مـعـتـقـد اسـت ولایـت بـ
حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام 
 پیغمبران عرش خدا در تحیُرند
 بر ساحت مقام شما غبطه می خورند

تا آدم از زبان خدا وصف تان شنید
 از قصد رفت وبا عجله سیب سرخ چید

عیسی به محض خنده تان خنده می کند    
 صد مرده را نگاه شما زنده می کند

عمر بلند خضر نشان عنایتت
ا و خورده جرعه ای ز شراب ولایتت

موسی برای معجزه ی ادعای خویش    
 با ذکر« یاعلی» به زمین زد عصای خویش

داوود اگر صدای خوشی دارد از شماست
 او ذاکر بزرگترین هیئت خداست

چشم امید حض
دانه های انار پخش می شود توی سینی...
حاج میثم می خواند 
هی می خواند
هی از جاده نجف تا کربلا می گوید 
هی از موکب می گوید 
بعدش من حتی سرم را بلند نمی کنم تا پخش زنده پیاده روی ها را ببینم
میخواهم تند تند انارهارا بخورم تا تصاویر پیاده روی را نبینم
تا خودم را گول بزنم که مثلا نفهمیدم که جاماندم 
که طلبیده نشدم
 که بغض لعنتی نفسم را بند اورده
انار را پرت می کنم و یک دل سیر هق هق می کنم
زانوهایم را مثل کودکی بی پناه جمع می کنم
سرم را روی زانوهایم  می گ
کادو روز مادر چی بخریم ؟ روز زن چی بخریم ؟از انجا که زمان زیادی دیگر به روز مادر و روز زن باقی نمانده است بسیاری از آقایان به فکر خرید کادوی خاص روز زن افتاده اندعلاوه بر این بسیاری از دختران و عروس خانم ها نیز برای مادر شوهر خود به فکر خرید بهترین کادو می افتندهمواره خرید کادویی ارزشمند و خاص به دغدغه ای برای همگان تبدیل می شودحتی گاها دیده شده که بسیاری از افراد خرید کادوهای خود را به عقب می اندازند تا کادویی خاص تر پیدا کننددر این زمینه برا
﷽ولایت مطلقه امیر المؤمنین علیه السلام مُلک و ملکوت را گرفته است ولی وقتی که مقدّمات قیامت بر پا می شود، آن ولایت ظهور می کند و بروز می نماید و از خفاء و کمون به عالم شهادت تجلی می کند.الان هم آن ولایت هست ولی برای عامّه مردم ظهور ندارد، مختفی است و مردم او را حس نمی کنند و ادراک نمی نمایند بلی برای خواص از مردم که به جهاد اکبر رفته اند و منازل اخلاص را طی نموده و از بندگان مقرب و مخلص پروردگار شده اند ظهور دارد آنان تمام حرکات و سکنات در عوالم
بعد از تموم شدن بارون، حالا دوباره با سرعت قبل و البته همراه با خستگی خیلی زیادتر پیش می‌رفتم. یه جای دیگه وایسادم برای کمی خستگی در کردن و موقع راه افتادن، بند دیگه‌ی کوله‌م رو از دست دادم! درست مثل اولی، ولی با این تفاوت که این دفعه دیگه شوکه نشدم و معطل نکردم! درست با همین خونسردی‌ای که می‌نویسم سریع هم‌اندازه‌ی اون یکی بند، گره زدمش و پیاده‌روی رو از سر گرفتم. فقط امیدوار بودم آنتن داشته باشم که وقتی مامان زنگ می‌زنه نگران نشه. هر چند
فرش سجاده ای ۷۰۰ شانه برای چه مکان هایی مناسب است ؟یکی از مهم ترین و بهترین کیفیت های انواع فرش سجاده ای که فروش بسیار زیادی نیز داردفرش سجاده ای ۷۰۰ شانه است .این سجاده فرش نیز مانند فرش های مسجد ۵۰۰ شانه دارای تنوع کیفیت و تراکم های متفاوتی استو با دستگاههای بافتی متفاوت بافته می شود که هر کدام از آن ها ویژگی های خاصی را به سجاده فرش می بخشنداما این که خصوصیات آن به چه صورت است و هر کدام از این سجاده ها در کجاها استفاده می شوندسوالی است که مم

و آدم، آن دم که پیمانۀ هستی را سرکشید، خدایش او را به تاجِ «کرّمنا» شرفِ وجود بخشید و همان جا بود که او محسود ابلیس شد و مسجود فریشتگان.
لیک، دیری نپایید که خیل حریفان، جوهر گوهرش را با محک بندگی آزمودند. پس با تدلیس ابلیس، آدمیتِ آدم، در آزمونی نا آزموده، رنگ باخت و ناگزیر، رحل اقامت خویش از بهشت عدن به میدان تکاپو انداخت.
آدم، سردی انفصال را بر نتافت. چشم ها را گشود و در فراسوی مکان، وادیِ غیرت را یافت، آنگاه با دست های تمنا تارهای حیرت را گ
گِلمان ساخته از تربت بُستانت شد

گِلمان ساخته از تربت بُستانت شد
روحمان خلق ز انوار فروزانت شد
عقل می خواست تقابل بکند با عشقت
بی خبر از همه جا آمد و حیرانت شد
مستی از رو به روی مجلس روضه که گذشت
عاقل از مستی جانانه ی مستانت شد
یوسف گمشده پیدا شد و از مصر شبی
به حرم آمد و آواره ی کنعانت شد
قبل از آنی که به میّت بدهد جان عیسی
دست بر سینه نشست ، طفل دبستانت شد
و سلیمان نبی مُلک خودش را بخشید
آمد و کنج حرم نوکر دکّانت شد
شیخِ قاضی ز کرامات تو شد صاحب
سندرم تنفسی حاد کروناویروس ۲ (SARS-CoV-2) (به انگلیسی: Severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2)) با نام قبلی کرونای جدید SARS-CoV-2 یک آران‌ای ویروس تک رشته‌ای سو مثبت[۱][۲] و عامل بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ یا کووید-۱۹ (19-COVID) است. در گذشته به این گونه ویروس‌ها نام کلی (و موقت) 2019-ncov داده می‌شد.[۳][۴][۵]
در زبان عامه به این ویروس، ویروس کرونای ووهان گفته می‌شود. با عبور تعداد قربانیان ویروس کرونا از مرز ۱۰۰۰ تن سازمان جهانی بهداشت برای بیماری ناشی آن نام رسمی
با دردهای تازه‌ای سر در گریبانماما پر از عطر امید و بوی بارانمهربار غم‌ها بیشتر سویم هجوم آورددیدم درخشان‌تر شده آیینۀ جانمآیینۀ صبر و وقار و مهر و لبخندماین روزها سرتابه‌پا، آیینه‌بندانمدر من درخشیده شکوهی تازه از ایمان«اینجا چراغی روشن است» آری چراغانمهر کوچه‌ای اینجا چراغانی شده با عشقمن زنده‌ام از عشق، از این عشق تابانمتابنده‌تر شد خاک من با گوهر ایثاراین خاکِ گوهربار ایران است، ایرانمدر دست دارم خاتم سرخ شهادت رابا این نگین،
رو همون تخت سر راه نشستم و کوله‌م رو دراوردم و یه نفس عمیییق و از ته دل کشیدم. تقریبا رسیده بودم و خورشید هم داشت لحظه‌های آخر حضورش بالای افق رو سپری می‌کرد. اون دوتا بعد از نشستنم کماکان با تعجب نگاهم می‌کردن که بالاخره یکی‌شون زبون باز کرد و پرسید:
- پیاده اومدی؟
+ [تازه نفسم بالا اومده بود و] آره!
اون یکی گفت:
- از کجا داری پیاده میای؟
+ از اولش
که مثل این فیلما یهو جفتشون باهم پرسیدن: از اولش؟؟؟ 
قیافه‌هاشون خنده‌دار و بامزه شده بود :) یکم ح
شرکت حافظان حریم سپاهان بزرگترین شرکت تولید کننده سیستم های کنترل تردد آماده خدمت رسانی بشما مردم عزیز شهر اران وبیدگل میباشد .
فروش وانواع خدمات پس از فروش راهبند و سیستم های امنیتی و سیستم های کنترل تردد و فروش انواع راهبند های هیدرولیکی و الکترو مکانیکی .
فروش انواع راهبند های الکترو مکانیکی با قابلیت تردد نامحدود و بازوی قابل تنظیم 2 الی 6 متر.
فروش انواع راهبند های هیدرولیکی با قابلیت تردد نامحدود و بازوی قابل تنظیم 2 الی 8 متر .
فروش انو
رو همون تخت سر راه نشستم و کوله‌م رو دراوردم و یه نفس عمیییق و از ته دل کشیدم. تقریبا رسیده بودم و خورشید هم داشت لحظه‌های آخر حضورش بالای افق رو سپری می‌کرد. اون دوتا بعد از نشستنم کماکان با تعجب نگاهم می‌کردن که بالاخره یکی‌شون زبون باز کرد و پرسید:
- پیاده اومدی؟
+ [تازه نفسم بالا اومده بود و] آره!
اون یکی گفت:
- از کجا داری پیاده میای؟
+ از اولش
که مثل این فیلما یهو جفتشون باهم پرسیدن: از اولش؟؟؟ 
قیافه‌هاشون خنده‌دار و بامزه شده بود :) یکم ح
بسم رب الرفیق
نمیدونم چرا ولی باید "این" رو اینجا بنویسم که یادم باشه! نوشتن از ضعف ها و نقص ها سخته بخصوص در شرایطی که کمال گرا هستی و گاهی اعتراف به چیزی که هستی یا کاری که کردی دشواره. شاید این یه تمرین خوب باشه برای شکستن این سدّ.دو تا از بچه هام دعوا کرده بودن و کوچکتره به بزرگترش بی احترامی کرده بود و وقتی من رسیدم تقریبا همه چی تموم شده بود. بعد از خواستن دو طرف و جویا شدن ماجرا، فهمیدم تقصیر پسر کوچولومه(علی)، رومو کردم طرفش و حرفم رو اینج
بسم رب الرفیق
نمیدونم چرا ولی باید "این" رو اینجا بنویسم که یادم باشه! نوشتن از ضعف ها و نقص ها سخته بخصوص در شرایطی که کمال گرا هستی و گاهی اعتراف به چیزی که هستی یا کاری که کردی دشواره. شاید این یه تمرین خوب باشه برای شکستن این سدّ.دو تا از بچه هام دعوا کرده بودن و کوچکتره به بزرگترش بی احترامی کرده بود و وقتی من رسیدم تقریبا همه چی تموم شده بود. بعد از خواستن دو طرف و جویا شدن ماجرا، فهمیدم تقصیر پسر کوچولومه(علی)، رومو کردم طرفش و حرفم رو اینج
ای علمدار حرم! بیا و فکر آب باش
بیا و فکر کودکِ تشنه لبِ رباب باش
تو ساقی کرب و بلایی / چه کربلای پر بلایی
« من زاده‌ی علی مرتضایم واویلا واویلا
من شاهبار مُلک لافتایم واویلا واویلا »
« سقای دشت کربلا اباالفضل اباالفضل
دستش شده از تن جدا اباالفضل اباالفضل »
ادامه مطلب
این روزها دور و برم پر شده از آدم‌هایی که از لابلای کلماتشان بوی مالکیت نمی‌آید. کسانی که وقتی از تحریم‌ها و جنگ احتمالی حرف می‌زنند مرجع ضمیرهایشان سوم شخص است نه اول شخص. نمی‌گویند ما را تحریم کرده، می‌گویند «سپاه را تحریم کرده»، «ایران را تحریم کرده»، «قصد حمله به ایران را دارد»، «ایران را تهدید می‌کند»، «عمان جواب این‌ها را داده است». خیلی زحمت و مهارت و زمان می‌خواست که ضمیر «ما» را از این فرهنگ محو کنند که کردند؛ که صد آفرین به ان
فروش اینترنتی فرش سجاده ای امروزه با توجه به پیشرفت علم و اینترنتی شدن دنیا , بسیار مرسوم شده است . بسیاری از افراد ترجیح می دهند اگر می خواهند کالایی بخرند آن را به صورت اینترنتی خرید کنند.فرش مسجد نیز از این قاعده مستثنی نشده است اما این که خرید اینترنتی در مورد فرش سجاده ای چگونه است ؟در این نوشته گروه تحلیلی فرش مسجدی قصد دارد اطلاعاتی درباره ی انواع فرش مسجد و خرید آن در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

فرش سجاده ای :

فرش های سجاده ای امروز
*بسم الله الرحمن الرحیم*

شرح دروس معرفت نفس 7
استاد صمدی آملی
 اگر با دید دفعی به نظام هستی و حرکت و هیأت و نظم و ترتیب و آمد و شدِ این پیکرِ زیبای هستی نگاه کنیم حالمان عوض می شود و آنطوری که با عالم خو کرده ایم و عادت کرده ایم، از عادت در می آئیم 
 که عرض کردیم تولدِ اوّلی انسان در قوس نزول، تولد از مادر است که در مقام تنزّل، انسان، عوالمِ وجودی را طی می کند به صورت انزالی، تا به صورتِ نطفه ای درمی آید که این نطفه در قوس صعود از

قیمت فرش سجاده ای کاشان با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و تورم هایی که به جامعه حاکم می شودتغییر پیدا می کند , امروزه یکی از مهم ترین نگرانی هایی که برای شرکت های تولیدی فرش ماشینی وجود داردتحریمی است که روی صنعت نساجی حاکم شده است .این تحریم موجب آن می شود که نتوانیم به سرعت و مقداری که قبلا الیاف اکرولیک وارد بازار می کردیمالیاف وارد کرده و مسلما شرایط کنونی روی قیمت فرش سجاده ای کاشان اثر گذار خواهد بودعلاوه بر این اگر بخواهیم برای تولید
www.farshdivan.comفرش دیوان کاشان: شهر فرش اینترنتی فرش ماشینی کاشان  فروش اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان به همراه بازدید تصویری از کارخانه به قیمت عمده و قیمت درب کارخانه و امکان صادرات به سراسر دنیا.www.arghavanfarsh.comکارخانه فرش ارغوان: تولید فرش ماشینی ، صادرات فرش کاشانخرید اینترنتی فرش ماشینی 1500 شانه ، تولید فرش 1200 شانه ، صادرات فرش 1000 شانه و صادرات فرش 700 شانه و تولید فرش طرح 700 شانه و کارخانه فرش در سایز ...e-farsh.com › 35-فرش-ماشینی
خرید آنلاین فرش ماشی
www.farshdivan.comفرش دیوان کاشان: شهر فرش اینترنتی فرش ماشینی کاشان  فروش اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان به همراه بازدید تصویری از کارخانه به قیمت عمده و قیمت درب کارخانه و امکان صادرات به سراسر دنیا.www.arghavanfarsh.comکارخانه فرش ارغوان: تولید فرش ماشینی ، صادرات فرش کاشانخرید اینترنتی فرش ماشینی 1500 شانه ، تولید فرش 1200 شانه ، صادرات فرش 1000 شانه و صادرات فرش 700 شانه و تولید فرش طرح 700 شانه و کارخانه فرش در سایز ...e-farsh.com › 35-فرش-ماشینی
خرید آنلاین فرش ماشی
 اقامتگاه بوم گردی سرای ناظر
اقامتگاه بوم گردی سرای ناظر بزرگترین اقامتگاه بومگردی فعال خراسان جنوبی در حد فاصل 45 کیلومتری روستای ییلاقی و سرسبز هریوند از توابع بخش مود شهرستان سربیشها احداث گردیده است. هریوند در منطقه ای کوهستانی و در دامنه نچندان مرتفع و در جوار جاده دسترسی به روستای زینب خاتون قرار گرفته است. نام هریوند ( با ریشه لغوی هرات وند ) و اسامی قنواتی از جمله آران و اسفندشو (اسفندیار نشان ) و همچنین وجود محوطه تاریخی قبرستان هری
اگه قراره که کرونا بگیرم و بمیرم:
باید همه کتابامو جرواجر کنم. تک تکشونو آتیش بزنم‌ و روزای باقیمونده یه جا پیدا کنم برا خودم. روپوش بپوشم و قلم مو دست بگیرم و روش منظومه شمسی رو بکشم سقفشو پر ستاره کنم زمینشم همینطور یه جاهاییشم چندتا کهکشان بکشم. رختخواب نه، یه عالمه پنبه سفید پهن کنم کفش، انگار رو ابرام‌. همونجا بخوابم... زل بزنم به سقف ستاره ایش و با دستم ستاره هایی که کنار بدنمن رو لمس کنم و ابری که روشمو... اون اهنگ بی کلام رو بذارم و فقط ر
مرگ دختر آران و بیدگلی بر اثر خودسوزیسیدمحمد کاشفی‌پورامیری درگذشتجمعیت جهان تا ۲۰۵۰ به نزدیک ۱۰ میلیارد نفر می رسدعلایم مسمومیت با ویتامین D در کودک/کودکان روزانه چقدر باید ویتامین D مصرف کنند؟ویروسی که انسان را از پا در می آوردتنبلی اجتماعی عامل افزایش آسیب‌های اجتماعیآیا شغلی برای پیرمردها هست؟مکملی برای کنترل چاقی و اختلالات متابولیکیازده خوراکی گیاهی، سوخت و ساز بدن را بالا می برندآیا قهوه می‌تواند کلید مبارزه با چاقی باشد؟درد
ایرانیان در تمام ادوار هنرمندهای قابلی بودند. قالی بافی و گلیم بافی ایرانیان زبانزد تمام دنیاست. ایران همیشه در تولید انواع فرش دستبافت، فرش ماشینی، جاجیم و گلیم اصیل همواره پیشقدم بوده است. این محصولات بسیار متنوع و بابت میل همه سلیقه ها میباشد. قصد ما از نوشتن این مقاله توضیح کامل جاجیم،گلیم و تفاوت آن میباشد. برای فهمیدن تفاوت جاجیم و گلیم، ابتدا باید یک تعریفی ازهرکدام داشته باشید تا بتوانید فرق آنها به راحتی تشخیص دهید.

شباهت جاجیم
پارسال ی مطلبی از ریحانه خوندم که به جای این که بیاد انقد به خودش گیر بده شروع کرده بود به دستاوردای سال قبلش فک کرده بود. 
برای من بی شک امسال سال بد و سختی بود. اوضاع گردون اونجور که باید نگشت و اتفاقای خوب زیادی نداشتم . 
قبول دارم که میشد خیلی اتفاقای بدتری بیفته. و حالا ی جوری رو غلطکه (بازم ناپایداره). اما خب تا میشد سال سختی بود. از همون شروعش.
خب بذار به دست آوردام فک کنم. امسال ی کاری رو تو حیطه ای که سیخونک میزد بهم تا امتحانش کنم امتحان ک
جاذبه های گردشگری در ایران

ایران دارای جاذبه های گردشگری بسیاری میباشد از آثار تاریخی مریوط به دوران هخامنشی تا  مساجد و سازه های دوران صفویه همچنین مناظر و طبیعت فوق العاده زیبا که در سرتاسر این کشور وجود دارند .موسسه توریسم سلامت این افتخار را دارد که برای زمان حضور گردشگر سلامت در ایران برنامه های بازدید از این مراکز و جاذبه ها تدارک دیده و سفر خاطره انگیزی را برای شما فراهم کند .
شماره تماس 00989014656473

جاهایی که بایستی در ایران حتما دی
فرش سجاده ای ستاره کویر یزد
فرش سجاده ای ستاره کویر یزد از مرغوب ترین و خوشنام ترین فرش سجاده هایی است که در ایران تولید می شود به گونه ای که بسیاری از مساجد که دنبال خرید سجاده فرش برای مسجد خود هستند، با جستجوی کلیدواژه فرش سجاده ای ستاره کویر یزد به دنبال خرید این محصول مرغوب برای مسجد خود می باشند. از این، شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر اقدام به فروش حضوری و اینترنتی فرش سجاده ای ستاره کویر یزد کرده است.

فرش سجاده ای چیست؟

فرش سجاده ای گو
اون لحظه اول یادم افتاد پولِ خردِ نقدِ زیادی همراهم نیست و پنجاه‌ تومنی‌م رو باید خرد می‌کردم ولی هر مغازه‌ای اون اطراف می‌رفتم یه نگاهی به کوله و تیپ و قیافه من می‌کردن و می‌گفتن انقدر پول نقد ندارن‌. دیگه بالاخره یه جایی پیدا کردم که قبول کرد بیست تومن پول برام بکشه و من راه افتادم. همین جور نم‌نم حرکت می‌کردم که یه موتوری اومد کنارم و شروع کرد به نصیحت کردن که پیاده نمی‌تونی بری و چرا آژانس نمی‌گیری و این داستانا که یهو وایسادم و زل
نفلوآنزا یکی از بیماری واگیردار است و عامل آن نوعی ویروس آران ای از خانواده Orthomyxoviridae است . این نوع ویروس ها در پرندگان و پستانداران اثر گذار است و موجب ایجاد عفونت حاد دستگاه تنفسی، سر دردهای ناگهانی، درد ماهیچه، تب و ضعف و بی حالی شدید می شود.
علائم آنفولانزا
بیماری آنفولانزا از خفیف تا شدید متغییر است و حتی می تواند باعث مرگ بیمار نیز بشود . آنفولانزا از سرماخوردگی به وجود می آید و معمولا ناگهانی اتفاق می افتد. این بیماری با علائم زیر هم
بعد از مدت ها بالاخره یک شعر زیبا و با مفهوم دیدم. این شعر از علامه طباطبایی (ره) است.
شان صدور این شعر از زبان مرحوم علامه: « در ایام تحصیل که در نجف بودم، مدتی ارتباط با ایران به سختی برقرار بود، که موجب فقد زمینه ی مالی و کمبود وسایل اولیه ی رفاه می شد.{به} علاوه، گرمی در نیمی از سال، برای ما مشکلات بیشتر فراهم می کرد.به همین جهت، روزی خدمت استادم، آیت الله قاضی، رسیدم و قصه ی دل با او گفتم. ایشان نصایحی فرمودند آن گاه که از خدمت استاد مراجعت کرد
قبل از هرکاری، به محض زمین گذاشتن وسایل رفتم دنبال هیزم و هرچقدر که می‌تونستم جمع کردم. بعدشم زیر انداز انداختم و همه وسایلم رو از تو کوله گذاشتم بیرون! انگار که خاله بازیه! وضو گرفتم، یه شلوار اضافه کردم و کاپشنم رو پوشیدم و شالگردنم رو پیچیدم دور سرم و شروع به ماساژ دادن پام با دیکلوفناک کردم. 
داشتم از خستگی شهید می‌شدم و دیگه نه گرسنگی می‌فهمیدم و نه لذت از کویر و تنهایی و.. فقط دلم می‌خواست از بدن‌درد خلاص شم و خستگیم در بره.
به خاطر کم
قبل از هرکاری، به محض زمین گذاشتن وسایل رفتم دنبال هیزم و هرچقدر که می‌تونستم جمع کردم. بعدشم زیر انداز انداختم و همه وسایلم رو از تو کوله گذاشتم بیرون! انگار که خاله بازیه! وضو گرفتم، یه شلوار اضافه کردم و کاپشنم رو پوشیدم و شالگردنم رو پیچیدم دور سرم و شروع به ماساژ دادن پام با دیکلوفناک کردم. داشتم از خستگی شهید می‌شدم و دیگه نه گرسنگی می‌فهمیدم و نه لذت از کویر و تنهایی و.. فقط دلم می‌خواست از بدن‌درد خلاص شم و خستگیم در بره. 
به خاطر کم
قرار بود تقریبا ۱۲ کیلومتر راه برم و برسم به کمپ احمد. ۱۲ کیلومتر تو حالت عادی واقعا روال بود برام. میانگین راه رفتنم تو روزای عادی ۸-۹ کیلومتر بود ولی کوله‌م عجیب سنگین بود. بی‌اغراق شاید ۱۰-۱۵ کیلو بار داشتم و از همون اوایل راه فهمیدم دو سه ساعتِ سختی پیش رو دارم ولی یه حس عجیب و خاصی داشتم که هیچی نمی‌تونست ذره‌ای خرابش کنه. هدفونم رو گوشم بود، کوله‌م رو دوشم و دو تا باتومم دستم‌ و گذاشته بودم که "یک عاشقانه‌ی آرام" رو بشنوم. همه کلی ا
گذشت از مُلک ایران عصر شاهی
فنا شد دوره ی ظلم و تباهی

که اکنون مملکت در دست اهل است
فضای زندگی هم گرم و سهل است

به افلاطون دهم این مژده الآن
که شهر فاضلت گردیده ایران

فساد و هرزگی خشکیده اینجا
نبیند غیر خوبی دیده اینجا
ادامه مطلب
اصفهان یکی از توریستی ترین شهرهای ایران است که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. اصفهان خودش به تنهایی یک منطقه بسیار بزرگ به حساب می آید. بیشتر شهرت اصفهان، علاوه بر آب و هوای معتدل آن، آثار تاریخی به جا مانده از سده های گذشته و همچنین گذر رودخانه زاینده رود از میان این شهر تاریخی نیز میباشد. اصفهان پایتخت فرهنگ و همچنین مهد تمدن اسلامی و ایران و یکی از زیبا ترین شهرهای ایران است. در ادامه با لحظه آخر همراه ما باشید تا بهترین زم
شاید نزدیک یه ساعت با باد و بارون درگیر بودم و سرعتم خیلی کم شده بود و سنگینی کوله بیشتر و بیشتر به نظرم میومد. ناهار نخورده بودم و از ترس از دست دادن زمان و خوردن به تاریکی هوا هم، هی ذره ذره خودم رو گول می‌زدم که نیم ساعت دیگه وای میسم یه چیزی می‌خوریم، چهار و نیم یه چی می‌خوریم، برسیم به اون آهنه می‌زنیم بغل و استراحت می‌کنیم که.. نیم ساعت می‌گذشت، ساعت از ۴ و نیم رد می‌شد، به آهن‌های بعدی می‌رسیدیم و توقفی تو کار نبود. همین طوری باد و با
رامسر نگین مازندران است.نگین شمال ایران...جاذبه های طبیعی رامسر زیبا و کم نظیر است از این رو چون لولوء در شمال ایران میدرخشد.رامسر با قرارگیری در حاشیه ی جنگلی شمال و دریای خزر از آب و هوای مطبوع و چشم اندازی بکر برخوردار است.در ادامه به مهم ترین جاذبه های توریستی رامسر اشاره میکنیم:
در سفر به رامسر از کجا دیدن کنیم؟

جنگل های دالخانی:
اگر 30 کیلومتر از رامسر عبور کنید به دالان بهشت می رسید. اینجا جنگلهای دالخانی هست. در مسیر جاده ییلاق جنت رود
سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه عصر امروز( دوشنبه 14 آبان ماه) شورای سنجش و پذیرش، گفت: براساس گزارش و اطلاعات به دست آمده تاثیر قطعی معدل در کنکور به زیان داوطلبان مناطق محروم است به همین دلیل براساس موافقت اعضای شورای سنجش و پذیرش تاثیر معدل در کنکور 98 مثبت خواهد بود.
نحوه تاثیر معدل در کنکور 99 چگونه است؟
نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه امروز شورای سنجش و پذیر
شاید نزدیک یه ساعت با باد و بارون درگیر بودم و سرعتم خیلی کم شده بود و سنگینی کوله بیشتر و بیشتر به نظرم میومد. ناهار نخورده بودم و از ترس از دست دادن زمان و خوردن به تاریکی هوا هم، هی ذره ذره خودم رو گول می‌زدم که نیم ساعت دیگه وای میسم یه چیزی می‌خوریم، چهار و نیم یه چی می‌خوریم، برسیم به اون آهنه می‌زنیم بغل و استراحت می‌کنیم که.. نیم ساعت می‌گذشت، ساعت از ۴ و نیم رد می‌شد، به آهن‌های بعدی می‌رسیدیم و توقفی تو کار نبود. همین طوری باد و ب
محراب در فرش محرابی
فرش محرابی یکی از گروه های فرش های سجاده ای ست گزینه ای بسیار مناسب برای فرش مخصوص مسجد و نمازخانه ها ، حسینیه ها و مکان های مذهبی است.محراب مسجد در شعر فارسی از جایگاه خاصی برخوردار است. به عنوان مثال حافظ ، فردوسی ، مولوی ، نظامی ، سعدی ، عطار و سنایی از جمله شاعرانی هستند که محراب را در اشعار خود به کار برده اند. محراب از نظر لغوی از کلمه مهرابه گرفته شده است. از نظر مکانی محراب محلی که جهت قبله را مشخص می کند و جایی است در
محراب در فرش محرابی
فرش محرابی یکی از گروه های فرش های سجاده ای ست گزینه ای بسیار مناسب برای فرش مخصوص مسجد و نمازخانه ها ، حسینیه ها و مکان های مذهبی است.محراب مسجد در شعر فارسی از جایگاه خاصی برخوردار است. به عنوان مثال حافظ ، فردوسی ، مولوی ، نظامی ، سعدی ، عطار و سنایی از جمله شاعرانی هستند که محراب را در اشعار خود به کار برده اند. محراب از نظر لغوی از کلمه مهرابه گرفته شده است. از نظر مکانی محراب محلی که جهت قبله را مشخص می کند و جایی است در
شعر از مولانا جلال الدین محمد بلخی (مولوی)
.............
چه تدبیر ای مسلمانان که من خود را نمی دانم
نه ترسا نه یهودم من، نه گبرم نه مسلمانم
نه شرقیم نه غربیم نه بریم نه بحریم
نه از کان طبیعیم، نه از افلاک گردانم
نه از خاکم، نه از آبم، نه از بادم، نه از آتش
نه از عرشم، نه از فرشم، نه از کونم، نه از کانم
نه از هندم، نه از چینم، نه از بُلغار و سَقسینم
نه از مُلک عراقینم، نه از خاک خراسانم
نه از دنیا، نه از عُقبی، نه از جنّت، نه از دوزخ
نه از آدم، نه از حوا، ن

آناتجهیز/دستگاه عرق گیری اجاقدار/دستگاه گلاب گیری اجاقدار/دستگاه عرق گیری مسی/دستگاه گلاب گیری جدید/دستگاه تقطیرگازی/عرق گیری بست دار/فروش ویژه دستگاه عرق گیری با بهترین کیفیت.

دستگاه گلاب گیری مشعلدار/قیمت دستگاه عرق گیری اصفهان/خرید دستگاه گلاب گیری اصفهان.

قیمت دستگاه عرق گیری برقی،دستگاه گلاب گیری،دستگاه تقطیر.ارسال به سراسر ایران ارجمله استان اصفهان وشهرهای آن آران وبیدگل، اردستان، اصفهان، برخوار، بوئین و میاندشت، تیران و
دریاچه شورابیل:
از جاذبه های دیدنی اردبیل و سرعین دریاچه ی شورابیل است.این دریاچه یکی از دریاچه های طبیعی درون شهری ست. در گذشته گل آن بیماران را شفا میداده اما امروزه زیستگاه پرندگان مهاجر به اردبیل است.علت نام گذاری این دریاچه به شورابیل ، آب شور مزه آن بوده است اما امروزه با افزودن آب شیرین به آن امکان پرورش نوعی از قزل آلا در آب آن فراهم گشته است. در تور سرعین می توانید از این دریاچه ی زیبا دیدن کنید.
جنگل فندقلو:
اگر در مسیر شهر اردبیل به س
این روایت از #امام_علی (ع) را چگونه شنیده بودید: خلخال از پای زن یهودی به ناحق غارت شده و آدم از شنیدن این غصه اگر دق کند، حق دارد. ‌در روایت اصلی، غصه، غصه‌ی بی‌غیرتی مردمان آن سرزمین دربرابر
ظلم است درحالیکه مردان آن سرزمین، با کمترین مقاومت، سپاهیان معاویه را بدرقه کرده و دربرابر تعدی به زنانشان، به التماس و اظهار عجز افتادند. متفاوت است نه؟ و این درحالی‌است که در روایت عام، غصه‌ی تعدی ناحق به یک زن یهودی برجسته می‌شود. هردو جان‌کاه‌ا
در روایات اسلامی و شیعی، ویژگی‌هایی برای آخر
الزمان از جمله آزمون‌های سخت و فتنه‌های آخرالزمان، ظهور منجی و جدال بین
حق و باطل، و همچنین غلبه حق بر باطل و عصر طلایی جهان، بیان شده است.

آخر الزمان یکی از واژه های پر کاربرد در مباحث مهدویت است. البته استعمال
این مفهوم فقط در مذهب تشیع خلاصه نمی شود و در ادیان دیگر هم از آخر زمان
دنیا سخن به میان آمده است. حتی بسیاری از پیشگو ها برای آخر دنیا زمان ها
یا علائمی را معرفی می کنند.
اما آنچه که در
این روایت از امام علی (ع) را چگونه شنیده بودید: خلخال از پای زن یهودی به ناحق غارت شده و آدم از شنیدن این غصه اگر دق کند، حق دارد. ‌در روایت اصلی، غصه، غصه‌ی بی‌غیرتی مردمان آن سرزمین دربرابر ظلم است درحالیکه مردان آن سرزمین، با کمترین مقاومت، سپاهیان معاویه را بدرقه کرده و دربرابر تعدی به زنانشان، به التماس و اظهار عجز افتادند. متفاوت است نه؟ و این درحالی‌است که در روایت عام، غصه‌ی تعدی ناحق به یک زن یهودی برجسته می‌شود. هردو جان‌کاه‌ان
گلیم کد 1
 گلیم ماشینی محصولی است که در شرکت فرش سلیمان صباحی  در طرح های مختلف تولید می شود.یکی از طرح های خاص از گلیم کد 1  است .

طراحی گلیم جاجیم :

طرح های گلیم جاجیم بسیار متفاوت است.  این طرح ها از اشکال هندسی تشکیل شده است. درون نقش گلیم جاجیم را مربع های کوچک پرکرده است. بر روی مربع ها چند بیضی با اندازه های مختلف از کوچیک تا بزرگ در آن طراحی شده است. طراحی ساده و خاص جلوه ی بسیار زیبا و جالبی را به فرش گلیم  داده است .در کل گلیم جاجیم
همه ما علاقه بسیاری به فرش ایرانی داریم. شاید این علاقه ریشه در گذشته ما دارد. مردم سرزمین ما در اعصار مختلف تلاش کرده اند، هر یک چیزی به فرش این هنر زیبا و گستردنی بیفزایند. زندگی ما ایرانی ها با فرش عجین شده است. و همین مسئله شاید علاقه ما را به دانستن پیشینه فرش بیشتر می کند. با وجود این، شاید کمتر ایرانی باشد که از ریشه ها و پیشینه فرش، این هنر زیبای سرزمین مادری، اطلاعات زیادی داشته باشد. در این مطلب و سلسله مطالب آینده تلاش داریم که اطلاع
شهاب الدین یحیی بن حبش بن امیرک سهروردی، ملقب
به الموید بالملکوت، خالق البرایا و قدح الزند- آتش افروز و شگفتی آفرین- و
معروف به شیخ مقتول، شیخ شهید و شیخ اشراق در سال‌ ۵۳۳ -۵۴۹ هجری –  در
شهر سُهرورد دیده به جهان گشود. شهر سُهرورد ( گل سرخ)، در جنوب زنجان و
غرب سلطانیه در ایالت جبال، یعنی ماد کهن واقع شده بود. این شهر در قرن ششم
هنوز آبادان و پُر رونق بود. سهروردی پس از سپری کردن ایام کودکی  در
سهرورد، برای فراگیری دانش راهی مراغه شد. در مراغ
گاهی می خواهیم که برای خریدن  کالاهایی از منزل خود به  فروشگاههای شهر برویم  و خرید خود را انجام دهیم . اما سوال ما این است که قیمت این کالا در مقایسه با قیمت کارخانه چقدر تفاوت دارد یکی از این کالا ها گلیم فرش است در این مقاله می خواهیم قیمت گلیم فرش در کاشان را برای شما شفاف سازی کنیم . 

مقدمه اولیه : 

همان گونه که می دانید امروزه بیش از هر زمان دیگری خرید اینترنتی رواج پیدا کرده است. امروزه بسیاری از بانوان خوش سلیقه برای خرید فرش و کفپ

مناطق مناسب برای سفر در پاییز ایران
 دیگر به صورت رسمی وارد نیمه ی دوم سال و فصل برگ های طلایی و باران های گاه و بی گاه یعنی پاییز شده ایم. خبر خوب این است که دیگر برای فرار از گرما لازم نیست فکر کنیم که هیچ جایی در کره ی زمین برای ما نیست و خبر بعدی که نمی توانیم به آن خبر بد بگوییم این است که باید کمی مواظب باشیم تا سرما نخوریم و این مطلب هم با یک لایه لباس اضافی پوشیدن قابلیت حل شدن را دارد. اما از این ها که بگذریم، تا به حال به این فکر کرده اید
زنان در تاریخ بیهقی
چرا تاریخ بیهقی، تاریخ مذکر قلمداد می شود؟
  به‌تازگی دوره های شیرین «بیهقی‌خوانی» در مرکز فرهنگی هنری «رویش مهر» برپاشده است. در نخستین  جلسه آن، منیر سلطان‌پور، پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی درباره جایگاه زن در تاریخ بیهقی سخن گفته است که خلاصه گفته های این پژوهشگر  را می خوانید. در دوره تسلط ترکان غزنوی، وضعیت دوگانه‌ای درباره زنان مشاهده می‌شود؛ از یک سو، غزنویان در سرزمین‌های خود و براساس آداب و رسومشان، به زن
وقتی به دیدن این جاذبه دیدنی در کاشان می روید و عکس های حمام سلطان امیر احمد کاشان را به دیگران نشان می دهید همه به شما خواهند گفت که آنجا یکی از زیبا ترین حمام های ایران است.
یکی از توریست پذیر ترین شهر های ایران، کاشان است. با نگاهی به جاذبه های کاشان در می‌یابیم که واقعاً در سفر به کاشان باید حداقل دو روز وقت بگذاریم تا بتوانیم همه جایش را ببینم. دیدنی‌ های کاشان زیبا تر از آن است که به سادگی بتوان از کنار آن ها گذشت. پس در این مطلب از مجله گ
تولید فرش نمازخانه :
ظهور کارخانه های تولید سجاده فرش در ایران مخصوصا در ناحیه ی کاشان و آران و بیدگل موجب به وجود آمدن رقابتی میان تولید کنندگان فرش در این منطقه شده است . رعایت کیفیت مواد اولیه ی به کار رفته در تولید سجاده فرش  یکی از فاکتورهای مهمی است که باعث برتری کارخانه ی تولید کننده می شود . برای تولید فرش در ابتدا الیاف وارد کارخانه می شوند و پس از رنگرزی ، وارد واحد ریسندگی شده و سپس با نمره های مختلف تبدیل به نخ هیت ست می شوند . سرانجا
وصیت نامه شهید حمید رضا رحمانی نوش ابادیجای خالی شهدا را پر کنید

سه‌شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۳
زندگی نامه - خاطره - وصیتنامهشهید حمید رضا رحمانی،بیستم فروردین 1350، در شهر نوش آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل چشم به جهان گشود. پدرش حسن، و مادرش سلطان خانم نام داشت. دانش آموز دوم متوسطه در رشته حسابداری بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. هشتم تیر 1366، در سردشت بر اثر درگیری با دشمن توسط نیروهای عراقی شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش
۱_سنت شعر خوانی اژکتاب  شاهنامه.فلک ناز ،وحیدر بک   در نزد مردمان بلوک لیراویدر دورانذگذشته  مرسوم بود که از اویل دهه شصت کم کم این سنت از بین رفت 
فلک ناز و خورشید آفرید
فلک ناز نامه – که نامهای دیگر هم دارد1– از جمله مثنویهای حماسی – عاشقانۀ زبان فارسی است که در گذشته نزد عوام، خواستاران بسیار داشته و چه بسا حالا هم داشته باشد. قهرمان اصلی داستان، " فلک ناز " فرزنمد عزیز مصر است که شخصیتی سه گانه دارد: مرد خداست و اهل عبادت و اطاعت پروردگار.
در این مطلب به صورت اختصار وضعیت کاندیداتور نمایندگان فعلی (مجلس دهم) اصفهان برای مجلس یازدهم و تعداد داوطلبان نمایندگانی (کاندیداهای احتمالی) در هر حوزه انتخابیه را بررسی کرده ایم.

حوزه انتخابیه
تعداد کاندیدا
تعداد نماینده
نماینده فعلی
ثبت نام نماینده فعلی

اصفهان
468
5
احمد سالک کاشانی
خیر

حیدرعلی عابدی
خیر

حمیدرضا فولادگر
خیر

ناهید تاج الدین
بله

حسن کامران دستجردی
بله

لنجان
78
1
محسن کوهکن
از تهران

کاشان و آران و بیدگل
73
1
سید جواد
هتل های لوکس ایرلند

اخیرا هتلی از ایرلند از سوی خوانندگان مجله‌ی معتبر کوندِی نَست تراوِلِر (Condé Nast Traveller) به‌عنوان برترین هتل دنیا انتخاب شد.
در چند سال اخیر هتل‌های لوکس ایرلندی توانسته‌اند با ارائه برخی از مجلل‌ترین امکانات رفاهی در فضاهایی به سبک قدیمی، خود را در فهرست برترین هتل‌های جهان جای دهند. این اتفاق در نوع خود دستاوردی بزرگ برای صنعت گردشگری ایرلند است، اما خبر مهم‌تر این است که دو هتل دیگر ایرلندی نیز توانستند در فهرست
پس عزا بر خود کنید ای خفتگان
زانکه بد مرگیست این خواب گران
(مولوی، مثنوی معنوی، دفتر ۶م، بخش ۲۴)
مهدی کمپانی زارع می‌نویسد:
«در داستان مذکور آمده مرد شاعری به شهر حَلَب وارد می‌شود و خیل کثیری از خلق را در ناله و افغان می‌بیند و از علت آن جویا می‌شود. مردم شهر از بی‌خبری وی تعجب می‌کنند و به او می‌گویند تو چگونه عاشورا و ماتم خاندان پیامبر را نمی‌دانی. شاعر غریب، که خود را به نادانی زده بود، از ایشان می‌پرسد که آیا خبر این واقعه به تازگی ب
پس عزا بر خود کنید ای خفتگان
زانکه بد مرگیست این خواب گران
(مولوی، مثنوی معنوی، دفتر ۶م، بخش ۲۴)
مهدی کمپانی زارع می‌نویسد:
«در داستان مذکور آمده مرد شاعری به شهر حَلَب وارد می‌شود و خیل کثیری از خلق را در ناله و افغان می‌بیند و از علت آن جویا می‌شود. مردم شهر از بی‌خبری وی تعجب می‌کنند و به او می‌گویند تو چگونه عاشورا و ماتم خاندان پیامبر را نمی‌دانی. شاعر غریب، که خود را به نادانی زده بود، از ایشان می‌پرسد که آیا خبر این واقعه به تازگی ب
تاریخچهفرش: انسان ها این فرآورده را به عامل حفاظت از جان خود در برابر سوز و سرما و جانوران مو جود در زیر خاک به جای به کارگیری از حصیرها و برگ درخت نخل ابتکار کردند .
قالیبا به عبارتی فرش محصولی میباشد که از بافته شدن گونه های نخ و یا الیاف با یکدیگر ساخت گردیده و معمولا به عنوان پوششی برای اشکال سطح ها استفاده می شود،این کالا با گره زدن اشکال نخ ها به وجود می آید و به خاطر محصول نخ های آن دارنده پرزهای متعددی است،اولین فرش ها از نوع نمد و از مال
چنان‌که پیش‌تر هم نوشته‌بودم، وضعیت ابتلاء به‌کرونا و مرگ در اثر آن در ایران، عملاً بدون کم‌ترین تدبیر مؤثری از قبیل آن‌چه در اروپا و یا کُره‌ی جنوبی شاهد آن هستیم، روز به‌روز بهتر می‌شود، و هیچ بعید نیست که همین روزها زنگ پایان این بیماری در ایران به‌صدا درآید؛ نیمه‌ی شعبان که گذشت، شاید عید فطر مناسبت خوبی برای برگزاری جشن شکست کرونا باشد!
خبری منتشر و تکذیب شده‌است، که به‌نوعی مؤید چیزی‌ست که قبلاً نوشته‌بودم؛ رسانه‌ای ادعا ک
باسلام
جلسه ۹۸
لینک دانلود فایل صوتی جلسه ۹۸، سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ (33.3 MB صوت با کیفیت wma -صندوق بیان)
22 جمادی الاولی 1440
لینک کمکی جلسه ۹۸ (43.93 MB صوت با کیفیت mp3 -سرور ابری پرشین گیگ)
موضوع جلسه:
-  آثار غلبه‌ی احکام روح بر احکام بدن در دوران ظهور (جلسه سوم)
تبعیت از روح امام موجب یقین به آن است که فعل ماموم فعل امام است، و تابع میزان این یقین، طی الارض و طی زمان و بسط نور سمع و بصر در نفوس شیعیان محقق میشود.
شیعه ای که تبعیّت از روح امام کند از «م
سجاده فرش کاشان – سجاده فرش آران و بیدگل 

شرکت تولیدی سجاده فرش در کاشان با سابقه
ای طولانی در تولید :
سجاده فرش –  فرش سجاده ای –  فرش مسجدی – فرش مسجد – سجاده فرش مسجد – فرش سجاده
– سجاده نماز – موکت سجاده ای -موکت طرح سجاده های متنوع با طرح و رنگ زیبا را برای
شما ایجاد کرده است.
برخی از هیئت امنای مساجد که قصد خرید فرش
سجاده ای یا سجاده برای مسجد یا نمازخانه یا حسینیه را دارند
غالبا از کیفیت و چگونگی انجام مفروش کردن
مسجد آگاهی  زیادی ند
سلام به همه دوستان و عزیزان
آرزو میکنم ساله خوبی شروع کرده باشین و لحظه لحظه هاتون با سلامتی و دلخوشی پیش رفته و برود!
ایام تعطیلات عید، قبلش و بعدش فرصت های خوبی برای مسافرت رفتن هستن، من چند تا نکته رو برای مسافرت بهتون پیشنهاد میکنم:
الف) موقعیت های زمانی و مکانی:
کیش و قشم و چابهار و کلا جنوب رو بذارید واسه سه ماه زمستون، تا قبل از عید، حتی المقدور هم تو روزای وسط هفته برید که هم خلوته هم ارزون 
بعد از عید تا اردیبهشت سمتای کاشان و اصفهان و

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها